>> امروز

21:48:45 - 97/11/27
Print This Page
پیام تسلیت حزب اتحاد ملت ایران اسلامی به مناسب درگذشت پوران شریعت رضوی

حزب اتحاد ملت ایران اسلامی در پیامی در گذشت پوران شریعت رضوی همسر دکتر علی شریعتی را تسلیت گفت. متن این پیام به شرح زیر است:

بنام خدا

درگذشت اندوهبار خانم دکتر پوران شریعت رضوی اندیشمند فروتن و مردم‌مدار و همسر صبور و فداکار معلم انقلاب، دکتر‌علی شریعتی، را به فرزندان و خویشان آن زن نمونه و وارسته، روشنفکران و اندیشوران و عموم ملت ایران تسلیت می‌گوییم.

او در ساختن یک زندگی سرشار از عشق و اندیشه و ایمان برای ایران ما نقشی ممتاز و مؤثر داشت. درک دامنه‌ها و گستره‌های اندیشه و اثر شریعتی در جامعه و جهان ما، بدون او، طرحی ناتمام از آن زندگی فکری و سیاسی است.

پوران شریعت رضوی در تراز یک انسان والا و یک زن سرمشق ایرانی و مسلمان از داشته‌ها و آورده‌هایی برخوردار است که برای نسل امروز جامعه کنشگر درس‌های بسیار دارد.

او از خانواده‌ای برخاست که مفتخر به نام دو شهید راه استقلال و آزادی ایران، سیدعلی اصغر(طوفان) و سیدمهدی(آذر) شریعت رضوی بود و به خانواده‌ای پیوست که وجود استادمحمدتقی شریعتی و دکترعلی شریعتی در آن یادآور حیاتی نو در معرفت دینی و مبارزه سیاسی بود.

با این حال هرگز نه در اندیشه کسب نام از این پیشینه و پشتوانه بود و نه لحظه‌ای از آن برای کسب نان در زندگی پررنج و دشوارش بهره گرفت. با عزت و مناعت طبع و آزادگی زیست و در سخت‌ترین شرایط زیستن، از پا نیفتاد و با ایمانی به دور از ریا، اندیشه‌ای به دور از تعصب و عشقی به دور از فراموشی رنج های مردم، میراث فکری و سیاسی خاندانش را به خوبی پاس داشت و فرزندان شایسته و تاثیرگذار برای امروز و آینده ایران تربیت کرد.

باید نقش پوران شریعت‌رضوی را در خلق «سرمایه شریعتی» که از جمله سرمایه های فرهنگی و نمادین ایران امروز است را به درستی بازشناسیم و دین خود را نسبت به بزرگانی از این دست ادا کنیم.

حزب اتحاد ملت ایران اسلامی از همه فعالان سیاسی، اجتماعی و فرهنگی در سراسر کشور انتظار دارد که با نکوداشت یاد و راه این زن والا و آزاده و صبور در خلق اندیشه‌ها، امیدها و افق‌های گشوده برای اعتلای نام ایران و اسلام گام‌های نو و مؤثر بردارند.