>> امروز

23:39:59 - 96/11/22
Print This Page
محمود صادقی: حفظ جان متهمان برعهده دستگاه قضایی است

محمود صادقی در واکنش به دستگیری ۷ نفر از فعالان محیط‌زیست و فوت مشکوک کاووس سیدامامی، استاد دانشگاه امام صادق و فعال محیط‌زیست، در بازداشتگاه گفت: اگر این افراد سنگین‌ترین اتهام را هم داشته باشند، بازهم مسئولیت حفظ جان متهمان برعهده دستگاه قضایی است.

وی در گفت و گو با ایلنا افزود: معاون پارلمانی وزیر اطلاعات خبر داد که بازداشت این افراد به وزارت اطلاعات مربوط نمی‌شود. او احتمال می‌داد دستگیری این افراد از طریق مراجع اطلاعاتی دیگر باشد. در ادامه پیگیر‌هایم با محمود علوی، وزیر اطلاعات، نیز تماس گرفتم اما متاسفانه برخلاف معمول هیچ پاسخی دریافت نکردم. همچنین با سردار جوکار، معاون پارلمانی سپاه، در این باره صحبت کردم و سردار قول پیگیری این موضوع را داد اما تا پایان شب پیام داد که هیچ اخباری در این رابطه دریافت نکرده است.

صادقی تاکید کرد: به خانواده این استاد دانشگاه امام صادق اعلام کرده‌اند که او خودکشی کرده‌است. نقل دیگر هم این است که این جامعه‌شناس به دلیل ایست قلبی جان خود را از دست داده است. زندانی با هر جرمی که زندانی شده باشد از حقوقی برخوردار است و مسئولان زندان و قضایی باید پاسخگوی جان انسان‌ها باشند به ویژه یک فرد فرهیخته که استاد دانشگاه بوده آن‌هم یک دانشگاه مورد اعتماد کامل نظام.