>> امروز

20:05:36 - 96/9/15
Print This Page
طاقت بیار رفیق

ساسان جان سلام

خوبی رفیق

حالت چطور است؟ هات چاکلت به موقع می رسد؟ حال ما هم خوب است. جایت خالی؛ ما همه سپاهی شدیم و پیروزی های سپاه اسلام بر داعش رو بهم تبریک گفتیم و با بستن چشم بر کشتار هزاران کودک و زن و مرد سر چهارراه‌ها گل و شیرینی توزیع کردیم.

ساسان جان حالمون خیلی خوب است در این روزها که نیستی حرفهای مان در مورد احمدی نژاد که برایمان سالها زندان به ارمغان آورد، از دهان مسئولین قوه قضاییه تکرار می شود و البته آن مرد کماکان برای تشخیص مصلحت ایران پشت میز قدرت نشسته است.

حالمان خوب است آنقدری که فیلسوف فلسفه ندیده لندن نشین هم در صدا و سیمای جمهوری اسلامی وطن فروشمان می‌خواند و در برابر غرب واداده.

ساسان جان حالمان خوب است دوستانمان را مجبور به هجرت کردند و اواره در غربت؛ و ماندگان را هر روز احضار می‌کنند و تهدید که چرا با دوستان چندین چند ساله اتان سلامی کرده‌اید و احوالی پرسیده‌اید و به تبع آن گروه‌های مجازی با فشار نیروهای امنیتی بخاطر حضور یک دوست یا چند دوست در غربت نشستهُ بسته می‌شوند.

حالمان خوب هست هرروز یکی از بچه‌های زندان رفته بیکار می‌شوند و حتی برای کار در اسنپ و راننده شدن رد صلاحیت می‌شوند و وقتی بالاجبار هجرت می‌کنند می‌شوند وطن فروش .

وای که چقدر حالمان خوب هست
ساسان جان یادت هست در یکصدویکمین روز بازداشتت در سال۸۸ برایم چه نوشتی؟

راستش یادداشتت را دوباره که خواندم حالم خراب شد

یادداشت را که خواندم بغض کردم چون می دانم که عمرم دیگر قد نمی‌دهد که به دخترکم آنچه تو گفتی بگویم، گفته بودی این روزها می‌گذرد و با دخترکان و پسرکانمان از ارزش آزاد زیستن و یک دم تنفس در آزادی سخن می‌گوییم و هوای آزادی را یاداور می‌شویم.

امروز شرمنده خودم و زینبم هستم که بازهم بعد از هشت سال تو در یکصد و چندمین روز بازداشتت هستی و من ناامیدم از اینکه اجل فرصتم بدهد که بتوانم این جمله را به دخترکم بگویم

ساسان جان حالم خراب است خراب

گویا سرنوشتمان شده است اسارت و هجرت

شاید دخترکانمان بتوانند ارزویت را برای فرزندانشان براورده کنند از ما که گذشت

ولی تو طاقت بیار رفیق

منبع: اینستاگرام نویسنده