>> امروز

00:13:43 - 96/3/31
Print This Page
اژه ای: حیدری‌فر زندان است اما نه به خاطر کهریزک

در آستانه هشتمین سالگرد جان باختن شهدای کهریزک و یک هفته پس از هم بندی شدن قاضی پرونده جنایت کهریزک با یکی از قربانیان این ماجرا، حالا سخنگوی قوه‌قضاییه اعلام کرده که حیدری‌فر، قاضی پرونده کهریزک حکم ۱۵ سال حبس دارد. او البته خبر داده که دلیل این حکم و زندانی شدن پرونده دیگری بوده است.

به گزارش کلمه، ۸ سال از رسوایی دستگاه قضایی در کهریزک می‌گذرد. در این سال‌ها سعید مرتضوی، اصلی‌ترین متهم پرونده کهریزک بارها توانسته با استفاده از خوش خدمتی‌های گذشته خود، از دست قانون بگریزد و حیدری‌فر که تصریح کرده بود در ماجرای پرونده کهریزک «همه کاره» بوده نیز مشمول الطاف دستگاه قضا شد.

حالا اما محسنی اژه‌ای و در واکنش به تکرار پرسشهایی از جامعه خبرنگاران درباره حضور حیدری فر در زندان، می‌گوید: ایشان دو پرونده دارد که هنوز یکی از پرونده‌ها به نتیجه نرسیده است. اما در پرونده دیگر که چند عنوان مجرمانه داشت، این فرد به اشد مجازات که ۱۵سال حبس است، محکوم شده و اجرا می‌شود.

هرچند اژه‌ای توضیحی درباره محتویات این پرونده نمی‌دهد اما کلمه، خرداد ماه سال ۹۱ خبر داده بود که اتهامات این متهم جنایت کهریزک از کشف مواد مخدر در خودرو وی پس از دستگیری آغاز شده، به کشف عتیقه جات در تفتیش منزل و کشف مقادیر زیادی سکه طلا منجر و زمینه ساز متهم شدن وی به بسیاری تخلفات قضایی شده است.

از قاضی علی اکبر حیدری‌فر، جوان سی و سه ساله‌ای که توانسته به بازپرسی دادستانی تهران برسد، به عنوان «عصای دست مرتضوی» یاد می‌شود. او همان کسی است که به همراه متهم اصلی کهریزک جوانان مردم را به نام «اراذل و اوباش» به کهریزک فرستاد و جنایتی را در آن بازداشتگاه آفرید که لکه ننگش هرگز از پیشانی نظام پاک نخواهد شد.

حیدری‌فر پس از جنایت کهریزک با بی‌پروایی نامه‌ای نوشت و همه بازداشت‌شدگان کهریزک را اراذل و اوباش خواند و با مقصر دانستن مطبوعات در پررنگ کردن جنایات رخ داده، خواست که از او تقدیر شود که توانسته است سر فتنه را بزند!

حیدری فرد حضور در بطن حوادث پس از انتخابات آن هم به عنوان دادیار دادسرای امنیتی تهران را از افتخارات خود می‌داند و بر این باور است که اطلاعات خوبی در خصوص جریان فتنه دارد!

حالا این قاضی جوان که ظاهرا دوره مصرفش به پایان رسیده است، به دلایل دیگری که هنوز عنوان نشده! برای ۱۵ سال به زندان می‌رود و در بدو ورود با مجید مقدم روبرو می‌شود. مجید مقدم که هنوز تاوان شهادت دادن درباره فجایع کهریزک را پس می‌دهد.