>> امروز

15:13:48 - 96/1/1
Print This Page
پیام سیدمحمدخاتمی به مناسبت حلول سال ۱۳۹۶

بسم الله الرحمن الرحیم
به نام پروردگار توانای بهار آفرین، خدایی که زیباست و زیبایی را دوست دارد.
باز هم نوروز؛ باز هم بهاری دیگر که فصل رویش و زایش و طراوت و خرمی است. نوروز دروازه زمان به بهار است و نقطه اعتدال طبیعت، یعنی بهار، که تجلی‌گاه زیباترین چهره طبیعت و هستی است.
انتخاب نوروز به عنوان آغاز سال از سوی ایرانیان، هم نشانه روحیه هوشمند و محاسبه‌گر ایرانی است، و هم جان اعتدال‌جو و معتدل او را نشان می‌دهد. این عیدسعید را که از سوی اولیاء دین نیز مورد تأیید قرار گرفته است، به همه هموطنان عزیزم در سراسر جهان، در هر کجا که هستند و بخصوص آنان که در ایران می زیند و به همه انسانهایی که زندگی را آزاد و آباد می طلبند و به حق و حرمت انسان احترام می گذارند و زندگی را برای همه خوب می خواهند صمیمانه تبریک می‌گویم.
بهار به ما درسهای فراوانی می‌دهد که از جمله مهم‌ترین آنها پرهیز از افراط و تفریط و نفی دو عنصری است که زندگی را بر انسانها تلخ و تاریک کرده و می‌کند. در جهان آشفته کنونی، در جهانی که تبعیض، جنگ، خشونت، نارواداری [و] بیداد در همه جای آن به چشم می خورد آرزو می کنیم برای همه انسان‌ها و بخصوص ملت بزرگوار ایران صلح را، آرامش را،‌ امنیت را و آزادی را و بخصوص برای ملت شریف ایران، سالی سرشاز از برکت، کامروایی، پیشرفت در همه عرصه‌ها و گشایش و نیز رفع مشکلات، بخصوص برای بخشهای محروم‌تر جامعه آرزو می کنیم.
در این هنگامه و در آستانه سال نو و سال جدید همه ما نیازمندان دست نیاز خود را به درگاه بی‌نیاز دراز می کنیم و از او همت می طلبیم و از او می خواهیم که ای دگرگون کننده دلها و دیده‌ها،‌ ای پیاپی آورنده روزان و شبان، ای تحول‌بخش سال‌ها و حال‌ها،‌ حال ما را به بهترین مبدل گردان.
از همه هموطنان عزیزم می‌خواهم که برای عزت، برای سربلندی و برای پیشرفت کشور و برای رسیدن به آرمانهای والای انقلاب اسلامی، دست [در] دست هم، زن و مرد، پیر و جوان، در همه عرصه‌های سرنوشت ساز حضور مسؤولانه و سرشار داشته باشند.
همه شما را به خدا بزرگ می سپارم.