>> امروز

20:24:04 - 94/3/17
Print This Page
سراج الدین میردامادی زندانی سیاسی از بیمارستان به زندان اوین بازگردانده شد

سید سراج الدین میردامادی، زندانی سیاسی سبز که از جانبازان دفاع مقدس است، پس از عمل جراحی و خارج کردن ترکش از بدن خود، به بند هشت زندان اوین بازگردانده شد.

این روزنامه نگار زندانی که ماه گذشته برای عمل جراحی و خارج کردن ترکش یادگار دوران جنگ از ناحیه نزدیک گردن خود در بیمارستان امام خمینی تهران بستری شده بود، ظهر امروز از بیمارستان مرخص و به زندان اوین بازگردانده شد.

این جانباز دفاع مقدس از همان دوران بر اثر جراحات جنگی دچار مشکل کوتاه شدن عصب مچ پا نیز شده بود، که قرار بود در بیمارستان به درمان این مشکل هم پرداخته شود. اما با دستور مقام های قضایی برای بازگرداندن وی به زندان، این بخش از درمان وی به زمان نامشخص دیگری موکول شد.

سراج الدین میردامادی در حالی به زندان بازگردانده شده است که با توجه به وضعیت عمل او و خارج کردن ترکش از بالای ریه، وی نیاز ضروری به هوای آزاد دارد؛ نیازی که بدون شک در شرایط نامناسب بند هشت اوین تامین نخواهد شد. این موضوع باعث نگرانی در خصوص سلامتی وی شده است.

آقای میردامادی روزنامه نگار، فعال سیاسی اصلاح طلب، عضو سابق شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت و معاون ستاد انتخاباتی وزارت کشور در دولت سید محمد خاتمی است. او پس از پیروزی حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ از فرانسه به ایران بازگشت.

پس از بازگشت به ایران، وی بارها مورد بازجویی قرار گرفت و در روز شنبه، ۱۸ اردیبهشت ماه بازداشت و به تبلیغ علیه نظام و اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملی متهم شد.

میردامادی در مرداد ماه ۹۲ تحت تعقیب قضایی قرار گرفت. او در ۱۸ دی ماه ۹۲ در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب حضور یافت و در آنجا اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به او تفهیم شد. میردامادی در تاریخ ۲۱ اردیبهشت ماه برای ادای پاره ای توضیحات به دادسرای اوین احضار و بازداشت شد.

او از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شده بود ولی در مرحله تجدید نظر این حکم در نهایت به ۳ سال حبس و ۲ سال ممنوع الخروجی از کشور کاهش پیدا کرد.