>> امروز

23:38:11 - 94/3/14
Print This Page
پیام های تسلیت سید محمد خاتمی، عبدالله نوری، حسن روحانی، سید حسن خمینی و جمعی از خانواده های زندانیان سیاسی برای درگذشت امیر معتمدی

امیر معتمدی معاون آموزش و پژوهش سازمان جوانان جمعیت هلال احمر و دبیر سابق انجمن اسلامی دانشگاه تهران در ماموریت اداری در کشور ایتالیا در حین اقامه نماز ظهر درگذشت.
امیر معتمدی فرزند شهید مهندس غلامعلی معتمدی از اعضای کابینه شهید رجایی و شهدای هفتم تیر و اشرف بروجردی از فعالان اصلاح طلب و معاون اجتماعی وزارت کشور در دولت اصلاحات بود که به علت سکته قلبی درگذشت.

امیر معتمدی از همراهان جنبش سبز و فعالان دانشجویی بود و در سال ۸۸ سابقه بازداشت داشت. او معاونت آموزش و پژوهش سازمان جوانان جمعیت هلال احمر را بر عهده داشت و برای شرکت درکنگره جهانی صلیب سرخ در کشور ایتالیا به سر می برد، پس از شرکت در کنگره، در وقت نماز به نماز می ایستد و در حالی که در سجده به سر می برد دعوت حق را لبیک گفت.

مرگ ناگهانی مرحوم امیر معتمدی شوکی بر جامعه دانشجویی و اصلاح طلبان وارد کرد.
سید محمد خاتمی رییس دولت اصلاحات و حجت الاسلام عبدالله نوری پس از شنیدن خبر درگذشت او در دیدارهای جداگانه ای در منزل او حاضر شده و به طور حضوری به مادر معتمدی، خانم اشرف بروجردی تسلیت گفتند.

حجت الاسلام حسن روحانی رییس جمهور نیز در پیام تسلیتی همدردی خود با خانواده عزادار معتمدی را ابراز داشت.
در بخشی از پیام رییس جمهور آمده است: "درگذشت نابهنگام فرزند برومند و فرهیخته تان مرحوم دکتر امیر معتمدی موجب اندوه خاطر و تالم فراوان گردید. بی شک فضایلی که آن مرحوم از پدر انقلابی و تلاشگر خود شهید غلامعلی معتمدی و سرکار عالی وفعالیت خود در عرصه های خدمت رسانی و یاری نیازمندان کسب کرد، توشه ای شایسته برای وی در سرای باقی و جوار حق تعالی است."

سید حسن خمینی یادگار امام(ره) هم در پیام تسلیت خود نوشت: "درگذشت برادر عزیز و بزرگوارم جناب آقای دکتر امیر معتمدی فرزند شهید سرافراز هفتم تیرماه ١٣۶٠ دکتر غلامعلی معتمدی موجب تأثر شدید شد.آن مرحوم از زمره جوانان پاکباخته‌ای بود که دل در گرو راه و اندیشه امام (ره) بزرگوار داشت و در این راه ثابت قدم ماند. اینجانب ضمن عرض تسلیت این مصیبت به مادر مکرمه ایشان سرکار خانم اشرف بروجردی و همسر و برادرشان، از خدای سبحان علو درجات ایشان را خواستارم."

متن پیام جمعی از خانواده های زندانیان خطاب به مادر امیر معتمدی به شرح زیر است :

هوالباقی

سرکار خانم اشرف بروجردی

شدت مصیبت وارده بر شما را با عمق جان درک می کنیم و می دانیم که تسلایتان در سوگ از دست دادن یادگار شهیدتان از ما برنمی آید. اما هم دلی ها و همراهی های مادرانه و خواهرانه تان با خانواده های زندانیان سیاسی و مواضع اصولی و مدبرانه تان که هیچ گاه آن را ترک نکردید، این روزها دعای خیر آنان را برای شما و کلیه داغ دیدگان موجب شده است. بی گمان فرزند عزیزشما در کنار پدر شهیدش از خوان نعمت الهی برخوردار خواهد شد. خداوند شما را که خود اسطوره صبرید و شکیبایی و همسر وفادارش و برادران عزیزش را برای تحمل این مصیبت بزرگ یاری دهد.

جمعی از خانواده های زندانیان سیاسی