>> امروز

17:02:23 - 93/3/26
Print This Page
رأی دادگاه حسین نورانی‌نژاد صادر شد/ اتهام صبا آذرپیک، فعالیت تبلیغی علیه نظام است

امروز: وکیل مدافع «حسین نورانی‌نژاد» از صدور رأی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی درباره موکلش خبر داد.

به گزارش ایسنا، سیدمحمود علیزاده طباطبایی در حاشیه همایش نقد و بررسی پیش‌نویس لایحه جامع وکالت، در جمع خبرنگاران درباره پرونده «صبا آذرپیک» - روزنامه‌نگاری که اخیراً بازداشت شد - نیز گفت: امروز به دادسرا رفتم و وکالت خود از خانم آذرپیک را اعلام کردم.

وی با بیان اینکه "هنوز نتوانسته‌ام با خانم آذرپیک ملاقات کنم"، افزود: این پرونده در شعبه ۲ بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه رسیدگی می‌شود و اتهام خانم آذرپیک فعالیت تبلیغی علیه نظام است.

علیزاده طباطبایی همچنین گفت: شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران در پرونده حسین نورانی‌نژاد رأی صادر کرده است، اما من هنوز به دادگاه مراجعه نکرده‌ام و از جزئیات رأی مطلع نیستم.

حسین نورانی نژاد از اعضای گروه مشاوران سیدمحمد خاتمی و عضو جبهه مشارکت ایران اسلامی، صبح روز دوشنبه اول اردیبهشت ماه در منزلش بازداشت شد.

وی همان روز در تماس تلفنی با خانواده اش گفته بود که بازپرس شعبه دو برای آزادی وی قرار وثیقه ای به مبلغ سه میلیارد ریال صادر کرده اما مسئولان دادسرا از پذیرش وثیقه و آزادی وی خودداری کرده و تا همچنان در انفرادی بند دوالف سپاه نگهداری می شود.

صبا آذرپیک هفتم خرداد در دفتر مجله تجارت فردا بازداشت شده و مادر او با اعلام این خبر در فیس بوک خود نوشته که همچنان نگران فرزندش است.

این روزنامه نگار که در هفته نامه تجارت فردا و روزنامه اعتماد مشغول به کار است، در بهمن سال ۱۳۹۱ در بازداشت جمعی، تعدادی از روزنامه نگاران نیز بازداشت شده بود.