>> امروز

18:16:20 - 93/1/9
Print This Page
وزارت خارجه پاکستان: مرزبانان در خاک پاکستان نیستند

امروز: وزارت خارجه پاکستان هر گونه حضور مرزبانان ربوده شده ایرانی در خاک این کشور را رد کرد.

به گزارش خبرگزاری کویت، "تسنیم اسلام" سخنگوی وزارت خارجه پاکستان در کنفرانس خبری در اسلام آباد گفت: مقامات پاکستانی برای یافتن مرزبانان ربوده شده ایرانی منطقه را مورد بررسی و شناسایی قرار دادند اما هیچ چیزی که نشان دهنده حضور آنها در خاک پاکستان باشد نیافتند.

وی با اشاره به تماس تلفنی نخست وزیر پاکستان و رئیس جمهور ایران درباره مسئله مرزبانان ایرانی ربوده شده گفت: این مکالمه تلفنی، آرام انجام شد.

چندی پیش گروهک تروریستی جیش العدل ۵ مرزبان ایرانی را در مرزهای شرقی کشور ربودند. مقامات ایرانی می گویند ربایندگان به همراه مرزبانان ربوده شده به خاک پاکستان فرار کرده اند. ربایندگان به تازگی از کشتن یکی از گروگان ها خبر داده اند.

سخنگوی وزارت خارجه پاکستان اضافه کرد: مرزبانان ایرانی در منطقه ای به مساحت ۵ تا ۱۰ کیلومتری در استان سیستان و بلوچستان ایران و در مرز پاکستان ناپدید شدند. اسلام آباد همه کمک های ممکن را برای بازگشت مرزبانان ناپدید شده ارائه می کند.

سخنگوی وزارت خارجه پاکستان ادامه داد: کشورمان در موضعی نیست که درباره مرزبانان ربوده شده بتواند توجیه یا عذرخواهی به ایران ارائه کند همچنین تمایلی ندارد تهران علیه اسلام تعدی انجام دهد.

وی همچنین گفت جنازه مرزبان ایرانی که گروه مسلح جیش العدل مرگ وی را به تازگی اعلام کرد در خاک پاکستان پیدا نشده است و این نشان می دهد مرزبانان ربوده شده در خاک پاکستان قرار ندارند.