>> امروز

18:40:15 - 92/11/19
Print This Page
مشمولان جدید سبدکالا/ دیدار سرزده وزیر کار از صف های توزیع سبد کالا

امروز: اگرچه در مرحله اول پرداخت سبدکالا، بسیاری از کارگران و مستمری‌بگیران مشمول دریافت این سبد نشدند اما اکنون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از آغاز شناسایی کارگران غیربیمه‌ای برای مرحله دوم سبدکالا خبر داده و اعلام کرده ظرف دو هفته آینده مشمولان جدید اعلام می‌شوند.

با آغاز طرح پرداخت سبدکالا انتقادات بسیاری به‌نحوه شناسایی افراد مشمول سبدکالایی و نحوه توزیع آن وارد شد؛ انتقاداتی که سبب شد رییس‌جمهور در برنامه زنده تلویزیونی هفته گذشته خود از مردم عذرخواهی کند و علی ربیعی، وزیر کار را مسوول رسیدگی به نحوه توزیع سبد کالا کند.

پیرو این ماموریت علی ربیعی به‌صورت سرزده از مراکز توزیع سبدکالا در مراکز و جنوب شهر تهران بازدید کرد. وی در خصوص این بازدید اعلام کرد: عمده مشکلاتی که در بازدیدهایم از مراکز توزیع به من ارایه شده در راستای مدت زمان طولانی برای ارایه سبد بوده که اکنون این مراحل از هفت مرحله به سه یا چهار مرحله رسیده است.

ربیعی با اشاره به طولانی بودن صف‌های دریافت سبد کالا در برخی از شعب گفت: در راستای هماهنگی‌های انجام شده با وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار است تعداد دستگاه‌های کارتخوان (pos) در این فروشگاه‌ها را افزایش دهیم. انتقاد از افراد مشمول سبد هم موضوع دیگری بود که این روزها بارها عنوان شده است.

ربیعی در این خصوص به تسنیم گفت: تاکنون نزدیک دومیلیون‌نفر سبدکالا دریافت کرده‌اند، که اگر این میزان به سه‌میلیون برسد ما فهرست مشمولان تامین‌اجتماعی و مستمری‌بگیران را اعلام خواهیم کرد.

ربیعی درباره مرحله دوم طرح سبدکالایی نیز گفت: در مرحله دوم، بخش دیگری از کارگران تامین‌اجتماعی، مستمری‌بگیران و عده‌ای دیگر از کارمندان مشمول تامین‌اجتماعی که در دولت شاغل هستند، می‌توانند سبد کالا دریافت کنند.

وی با اشاره به ارایه سبد کالای حمایتی از سوی دولت گفت: در حال شناسایی آن دسته از کارگرانی هستیم که تحت پوشش هیچ بیمه‌ای نیستند تا از دریافت سبدکالای حمایتی دولت برخوردار شوند.