>> امروز

18:31:04 - 92/11/19
Print This Page
علی محمد حاضری: پذیرش خطا و اشتباه باید به عنوان یک فرهنگ باشد

امروز: یک عضو انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه گفت: پذیرش خطا و اشتباه از سوی مسئولین باید به عنوان یک فرهنگ در جامعه ساری و جاری شود.

علی محمد حاضری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: اصل ایجاد فرهنگ اعتراف به اشتباه و خطا در پذیرش کاستی‌هایی که ممکن است مستقیم یا غیرمستقیم در حیطه مسوولیت یک فرد رخ دهد، ارزش بسیار بالایی دارد که متاسفانه در جامعه ما غیرمعمول است.

وی با اشاره به عذرخواهی رییس جمهور از مردم درباره نحوه توزیع سبد کالا گفت: امیدواریم این موضع رییس جمهور سرآغاز مبارکی باشد برای پذیرش نقصان و اعتراف به خطا و اشتباه در حوزه مدیریتی مسوولان که امیدواریم این فرهنگ به حدی باشد که نه تنها عیب یک مسوول قلمداد نشود ، بلکه نشانگر مسوولیت پذیری مقامات باشد.

این فعال سیاسی با بیان این‌که ایجاد فرهنگ عذرخواهی از مردم ضروری است، خاطرنشان کرد: عذرخواهی باید به عنوان یک فرهنگ ساری و جاری باشد؛ چراکه در سال‌های گذشته شاهد آسیب‌هایی بودیم که منشاء آن نبود فرهنگ قبول اشتباه و عذرخواهی بود.

وی ادامه داد: وقتی فرهنگ عذرخواهی نباشد یکسری خطاهای وابسته به اشتباه اول به صورت دروغگویی و کتمان حقیقت در پوشاندن و توجیه خطاهای اولیه ایجاد می‌شود.