>> امروز

18:27:16 - 92/11/19
Print This Page
مرتضی مبلغ: افراطیون به دنبال دعوایی کردن فضا هستند، آنها در این فضا می توانند زیست کنند

امروز: مشاور ارشد دولت اصلاحات گفت: چالشی و دعوایی شدن فضا، باعث پیروزی افراطیون است چرا که آنها در این فضا زیست سیاسی می‌کنند و امروز افراطیون به دنبال چالشی کردن فضا هستند تا مردم را خسته کنند و میان دولت و ملت شکاف ایجاد کنند.

به گزارش آرمان، مرتضی مبلغ اظهار کرد: در فضای آرام و بدور از تنش، امید و پیشرفت محقق می‌شود اما آنها به دنبال این هستند تا دولت تدبیر و امید را خاموش کنند. وی افزود: ما از دیگر جریانات کشور هم می‌خواهیم که واقع‌بین باشند و ارتباط مستمر با دولت و دولتمردان داشته باشند.

مبلغ اظهار کرد: ما اصلاح‌طلبان در هشت سال گذشته یاد گرفتیم با استقامت و با سماجت کار خود را پیش ببریم، اما هیچ گاه واقعیت‌ها را انکار نکنیم. ما مطالباتی داریم که هرازچندگاهی آن را در جامعه مطرح می‌کنیم اما فشار خارجی نمی‌آوریم.

مشاور ارشد دولت اصلاحات ادامه داد: ما فراموش نکرده‌ایم که در چه شرایطی بوده‌ایم و انتخاب روحانی را به فال نیک می‌گیریم چرا که این اتفاق به دلیل همین فعالیت‌های واقع‌بینانه ما بود که خداوند کمک کرد و در ۲۴ خرداد متجلی شد. ما نمی‌توانیم خواهان کسانی باشیم که خواهان متوقف شدن دولت هستند. آنها می‌خواهند با سنگ اندازی دولت را به چالش بکشند و خود را پیروز کنند. ما باید مواظب باشیم که دعواها در فضای کشور آغاز نشود.

وی افزود: ما اصلاح‌طلبان می‌توانیم با برخوردهای آنچنانی خواسته‌هایمان را بگیریم و جامعه را به پیش ببریم، اما هیچ گاه این کار را نمی‌کنیم چرا که ما حفظ انسجام و وحدت بین اصلاح‌طلبان را خواستاریم و همین باعث شد که پس از هشت سال دردهایی که وارد شد خنثی شود و تدبیر و امید در کشور حاکم شود. وی افزود: راه رسیدن به وحدت، ازخود گذشتن است.