>> امروز

16:30:50 - 92/11/4
Print This Page
ناپدید شدن داروهای بیماران در بیمارستان‌ها!

امروز: ناپدید شدن داروهای بیماران در بیمارستان‌ها که گفته شده برخی پرسنل بیمارستان پس از فوت بیماران این داروها را برداشته و در بازار آزاد به قیمت‌های گزافی می‌فروشند، مورد تایید وزارت بهداشت قرار گرفت. و این موضوع به کم کاری خود بیمارستان‌ها نسبت داده شد.

به گزارش روزنامه قانون، محمد حاجی آقاجانی دراین باره اظهار داشت: این مشکل از آنجا نشات می‌گیرد که باید بیمارستان‌ها تمام داروها و لوازم مصرفی را خودشان تهیه کنند و بیمار نباید چیزی از بیرون از بیمارستان تهیه کند.

آقاجانی با ا شاره به اینکه بنده در صداقت و امانتداری پرسنل بیمارستانی تردیدی ندارم، افزوده که با این حال متاسفانه به دلیل ناکافی بودن نقدینگی بیمارستان‌ها برای خرید دارو و تجهیزات، مسئولان بیمارستان‌ها ناچار می‌شوند بیماران را به بیرون از بیمارستان برای خرید ملزومات دارویی و تجهیزات پزشکی هدایت کنند. بنابراین وقتی بیمار بخواهد چنین اقلامی‌را خودش تهیه کند مشکلاتی به وجود می‌آید.

تسنیم در این خصوص نوشته: «یکی از مراجعان جلوی در یکی از داروخانه‌ها عنوان کرده خدا می‌داند طی مدتی که برای همسرم به بیمارستان می‌رفتم با یکی از پرستاران آشنا شدم که به من هشدار می‌داد و می‌گفت: برخی از پرسنل، مواقعی که بیمار فوت می‌کند دارو‌هایشان را بر می‌دارند و در بازار آزاد بالای ۵ تا ۶ میلیون می‌فروشند، مواظب دارو‌هایی که با این همه زحمت تهیه می‌کنید باشید.»

در این راستا، عضو هیات مدیره انجمن داروسازان ایران گفته: این موضوع شایسته نظام سلامت نیست و نشان دهنده این است که در هر صورت ما مدیریت‌مان در یکی از قسمت‌ها به درستی انجام نمی‌شود.