>> امروز

23:47:56 - 92/10/30
Print This Page
مطالبه مردمی رفع حصر، در مراسم سخنرانی مجید انصاری/ امروز شخصيت‌هاي بزرگ و سرمايه‌هاي اجتماعي نظام به بدترين اتهامات متهم شده‌اند

امروز: برنامه سخنرانی مجید انصاری در کانون توحید، پس از اجرای آن صحنه پرسش های متعدد برخی از حاضران در جلسه درباره برنامه های دولت و به خصوص موضوع رفع حصر بود که معاون پارلمانی رئیس جمهور نیز به آنها پاسخ داد.

به گزارش کلمه، دیروز و به مناسبت سالروز میلاد پیامبر اکرم (ص)، برنامه سخنرانی مجید انصاری در کانون توحید تهران برقرار بود. پس از ارائه این سخنرانی که با حضور جوانان و فعالان دانشجویی برگزار شد ، هنگام خروج سحنران از سالن، جوانان و دانشجویان در گرد او جمع آمدند و از وی درباره اقدامات دولت در قبال رفع حصر و اینکه در چه مرحله ای پرسیدند. انصاری در پاسخ اظهار داشت: بخش اعظمی از قضیه حصر در دست دولت نیست.

در ادامه یکی از جوانان در مورد اظهارات محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت که گفته بود رفع حصر در برنامه کاری دولت است، جویای اطلاعات بیشتر شد که معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: من در جریان نیستم.

پرسش های جوانان دراین باره کماکان ادامه پیدا کرد و یکی از جوانان خاطر نشان کرد که رفع حصر از وعده های رییس جمهور بوده و تاکنون هم زمان زیادی سپری شده است. انصاری در پاسخ این مطالبه تاکید کرد که دولت اولویت هایی دارد و طیق آن ها عمل خواهد کرد.

در ادامه فرد دیگری ابراز امیدواری کرد همانگونه که در مراسم ۱۶ آذر فضای مناسبی برای دانشجویان در برخی دانشگاه ها از جمله دانشگاه شهید بهشتی تدارک دیده شده بود ، مشابه آن فضای بانشاط و پرظرفیت برای مراسم ۲۲ بهمن نیز تدارک دیده شود. عضو مجمع روحانیون مبارز در پاسخ گفت: راهپیمایی ۲۲ بهمن اختصاص یه هیچ گروه و دسته و فرقه ای ندارد و نمادی برای وحدت ملی است.

پرسش یکی دیگر از حاضران درباره سفر استانی اخیر رئیس جمهور و حواشی ایجاد شده درباره استقبال از وی در اهواز بود. نکته ای که به اعتقاد برخی منتقدان، شیوه و روش آن یادآور سیاست های عوام فریبانه ی دولت احمدی نژاد است. انصاری با رد این تحلیل تصریح کرد:با توجه به اینکه در سفر به خوزستان با آقای روحانی همسفر یودم ، می گویم که اصلا این سفر استانی شبیه سفر های استانی قبلی نیست ، چرا که مدارس همگی دایر یود ، هیچ اداره و ارگانی تعطیل نشد و هیچ کس یرای آمدن مردم به استقبال از رییس جمهور برنامه ریزی نکرده بود و حرکت مردم کاملا خود جوش یوده است.

در پایان این پرسش و پاسخ خودجوش حاضران در جشن میلاد حضرت رسول (ص)، حاضران با تاکید فراوان مطالبه ی رفع حصر را که به عنوان دغدغه اصلی خود مطرح کرده و از معاون رئیس جمهور درخواست کردند تا این مطالبه عمومی به اطلاع دولت و رئیس آن جهت پیگیری برسد.

مجید انصاری: امروز شخصیت‌های بزرگ و سرمایه‌های اجتماعی نظام به بدترین اتهامات متهم شده‌اند

این عضو مجمع روحانیون مبارز، پیش از مواجه شدن با مطالبات جوانان و دانشجویان حاضر در مراسم کانون توحید، در سخنرانی خود با بیان اینکه امروز شخصیت‌های بزرگ و سرمایه‌های اجتماعی نظام به بدترین اتهامات متهم شده‌اند، تاکید کرد: ایجاد این کینه‌های شتری توسط عده‌یی است که نام و نان‌شان، نام تفرقه‌انگیزی است، اما مردم با اراده و علاقه خود با آگاهی و استمداد از مکتب پیامبر(ص) آگاهی و آزادی پیدا کرده‌اند و دولتی را برگزیدند و امیدی در قلب مردم جوانه زده اما دست‌هایی به کار افتاده که بدبینی و اختلاف‌افکنی را القا می‌کند تا مردم از برخی از شخصیت‌ها دور باشند و ذهنیت جامعه مخدوش شود.

به گزارش ایسنا، انصاری با بیان اینکه برخی افراد فلاکت، اخم و غم را در چهره مردم راحت‌تر از شادمانی تحمل می‌کنند، تصریح کرد: کسانی که دست به قلم دارند، باید بعد رحمانی چهره پیامر(ص) را تبلیغ کنند و به جای ابراز نگرانی از اینکه جوان‌ها فاسد شده‌اند و تذکر دادن هر روزه به دولت، بدانند که جوان‌ها از دین، قرآن و اسلام فاصله نگرفته‌اند، بلکه از امثال بنده فاصله گرفته‌اند و از برخی رفتارهای سختگیرانه و اسلام خشن که عده‌یی آن را ترویج می‌کنند.