>> امروز

09:30:47 - 92/10/19
Print This Page
یالثارات علی رغم توقیف باز منتشر شد

امروز: بازخوانی مرثیه غفلت از فرهنگ در دولت تدبیر و امید، کارت زرد مجلس به وزیر ارشاد مزد تساهل و تسامح است، یکی از تیترهای امروز(چهارشنبه ) روزنامه یالثارات الحسین است که روز گذشته توقیف اما امروز منتشر و توزیع شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا ، تیتراول یالثارات امروز به انتقاد ازعدم تخصیص بودجه دولتی به جشنواره مردمی فیلم عمار پرداخته است.

فیلمسازان انقلابی دور هم جمع می شوند، دولت تدبیر و امید بودجه قانونی جشنواره عمار را بلوکه کرد، تیتر اول این شماره از یالثارات است.

انتقاد محمود نبویان نماینده مجلس از انتخاب معاونین و مشاورین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، پرونده ای درباره بابک زنجانی، سخنان مجید ابهری درباره تاثیر برنامه های ماهواره ای در افزایش طلاق و کاهش ازدواج، بررسی عملیات کربلای ۵ و پرداختن به موضوع کارت زرد مجلس به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از دیگر مطالب این شماره یالثارات است.

هیات نظارت بر مطبوعات دیروز هفته نامه یالثارات الحسین را به استناد بندهای ۸ و ۱۱ ماده ۶ قانون مطبوعات و بر اساس تبصره ماده ۱۲ آن قانون توقیف و پرونده تخلفات این نشریه را برای رسیدگی به مراجع قضایی ارسال کرد.

وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی هم اکنون تنها یک نماینده در هیات نظارت بر مطبوعات دارد، اعضای هیات نظارت بر مطبوعات شامل یکی از قضات به انتخاب رئیس قوه قضاییه، یک نماینده مجلس شورای اسلامی به انتخاب مجلس، یکی از استادان دانشگاه به انتخاب وزیرعلوم، نماینده مدیران مسئول مطبوعات و خبرگزاری ها، یک استاد حوزه علمیه به انتخاب شورای عالی حوزه علمیه قم و یک عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی به انتخاب آن شورا می باشد .