>> امروز

04:16:29 - 92/10/3
Print This Page
مسئول ستاد نماز جمعه تهران: بازگشت هاشمی به نماز جمعه در اختیار رهبری است

امروز: مسئول ستاد نماز جمعه تهران با بیان اینکه کامران دانشجو یکی از شخصیت‌های علمی کشور است از حضور وی به عنوان سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه هفته دانشجو دفاع کرد.

حجت السلام و المسلمین یدالله شیر مردی در گفتگو با ایلنا، در پاسخ به انتقاد برخی از رسانه‌ها در خصوص انتخاب کامران دانشجو به عنوان سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه هفتهٔ دانشجو گفت: درست است که ایشان اکنون سمتی در وزارت علوم ندارد اما آقای دانشجو یکی از شخصیت‌های علمی کشور و از نخبگان پژوهشی کشور هستند ایشان در یکی از معتبر‌ترین دانشگاههای ایران هیئت علمی هستند و چهره برجسته پژوهشی محسوب می‌شود و برای ما یک نیروی برجسته به حساب می‌آیند.

درباره حضور دانشجو به عنوان سخنران پیش از خطبه ها در یک روز مانده به روز دانشجوی ۱۶ آذر، برخی رسانه ها از جمله "کلمه" اعتراض کرده بودند. چرا که وی و جناح سیاسی اش نسبت معکوس با خواسته های جنبش دانشجویی دارد و علنا همان طور که در سخنان پیش از خطبه هایش اظهار کرد، مخالف استقلال دانشگاه هاست.

وی ادامه داد: سخنران‌ها را براساس مصالح کشور، شرایط نظام و خواست مردم انتخاب می‌کنیم که گاهی اوقات از مسئولان دولت و سایر قوا و گاهی اوقات کار‌شناسان و صاحب نظران هستند و در هفته گذشته نیزآقای نوبخت معاون رئیس جمهور سخنران پیش از خطبه‌ها ایراد سخنرانی کردند و در آینده نیز از مسئولان دولت دعوت می‌کنیم.

شیر مردی در پاسخ به این سوال که سیاست ستاد نماز جمعه تهران برای انتخاب سخنرانان پیش از خطبه‌ها چیست، گفت: کسانی را برای سخنرانی دعوت می‌کنیم که حرفی برای گفتن داشته باشند. مهم نیست از هر جناح و گروهی باشند البته منظور جناح‌هایی است که به قانون اساسی، امام خمینی (ره) و رهبری وفادار باشند و اگر سخنران وابستگی به جایی داشته باشد آن وابستگی برای ما اصلاً اهمیت ندارد و به شخصیت خود فرد می‌پردازیم.

مسئول ستاد نماز جمعه تهران در پاسخ به این سئوال که آیا دوباره آیت الله هاشمی رفسنجانی برای اقامهٔ نماز جمعه تهران حضور می‌یابند، ابراز کرد: انتخاب خطبای نماز جمعه بر عهده مقام معظم رهبری است و طبق یک روال ثابت و به نوبت در هر هفته یکی از خطیبان، نماز جمعه را اقامه می‌کنند و ستاد نماز جمعه تنها کارهای هماهنگی و انتخاب سخنران پیش از خطبه‌ها را انجام می‌دهد.