>> امروز

09:54:37 - 92/9/25
Print This Page
درخواست برای تغییر رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز

امروز: اعضای ستاد دانشگاهیان و کمیته سلامت ستاد انتخاباتی دکتر روحانی و جمعی از فعالان عرصه سلامت در استان فارس در نامه ای به استاندار، خواستار تغییر ریاست دانشگاه علوم پزشکی شیراز شدند.

به گزارش انصاف نیوز، در این نامه که یک نسخه از آن در اختیار خبر پارسی قرار گرفته، آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای دکتر احمدی، نماینده عالی دولت و استاندار محترم استان فارس
با سلام و تحیات
دیدار صمیمانه گروهی از دانشگاهیان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با جنابعالی فرصتی مغتنم، پشتوانه‏ای مطمئن و آشنایی با فردی دلسوز از جنس دانشگاهیان برای ما به همراه داشت. همین جا لازم می‏دانیم به خاطر آن دیدار و همچنین تکذیب شفاهی و به هنگام خبر موافقت با ابقای ریاست فعلی دانشگاه از سوی دفتر جنابعالی از شما سپاسگزاری کنیم. بر این باوریم که مشکلات اجتماعی بخش سلامت همانند رتبه بالای شیوع بیماریهای رفتاری مثل ایدز و اعتیاد، مقام اول در تصادفات جاده‏ای و بروز بالای جرم در استان فارس از معضلات بسیار سخت و جدی دوران خدمت شما در آینده خواهد بود. امیدواریم با وزیدن نسیم اعتدال و اندیشه و بکارگیری تدبیر و استفاده از تمام ابزارهای قانونی و کارشناسان مربوطه بر این مشکلات چیره گردید.

جناب آقای دکتر احمدی، همانطور که واقفید تقاضا برای تغییر ریاست دانشگاه (آنهم به عنوان یک امر عادی) خواست قلبی بسیاری از دانشگاهیان بوده و هست. مقاومت‏های نامتعارف و البته غیر مرتبط از سوی برخی سازمانها و افراد نه تنها نباید ما را از راهی که در پیش گرفتیم باز دارد بلکه باید بیش از پیش در این راه ثابت قدم نماید زیرا بر این عقیده‏ایم که این گونه فشارهای غیر معمول و غیر قانونی زیبنده نظام جمهوری اسلامی نبوده و بر خلاف رای و نظر و اراده مردم بزرگ ایران در ۲۴ خرداد است.

جناب آقای استاندار، شواهد موجود نشان میدهد که وزیر محترم بهداشت بررسی تعیین وضعیت مدیریت دانشگاه علوم پزشکی شیراز را بر عهده کمیته‏ای متشکل از دو یا سه تن اساتید پیشکسوت دانشگاه گذاشته‏اند که پس از هماهنگی با جنابعالی تصمیم نهایی را بگیرند. اینجانبان با درایتی که از جنایعالی سراغ داریم و همانا نقش سرپرستی و ولی که دارید خواستار تصمیمی قاطع و مطابق با خواست قاطبه دانشگاهیان در انتخابات اخیر- که همانا خیر و صلاح همه‏ی اقشار دانشگاه هم در آن است- در این مرحله سرنوشت ساز هستیم تا این موضوع هر چه سریعتر به سرانجام مثبتی برسد و دانشگاه در فضایی آرام و منطقی به کار خود ادامه دهد. انشاالله در آینده نزدیک بتوانیم دیداری دیگر با جنابعالی داشته باشیم و با همفکری و همراهی به حل سایر مشکلات بخش سلامت پرداخته و خودمان را برای انتخابات آتی مجلس و انتخاب افرادی اصلح آماده نماییم. در پایان در این راه سخت برای جنابعالی و همکارانتان آرزوی سلامتی و پیروزی داریم.
والسلام