>> امروز

04:00:33 - 92/9/14
Print This Page
سید مهدی طباطبائی نماینده سابق مجلس هفتم و استاد اخلاق: احمدی نژاد در مناظرات انتخاباتی سال ۸۸ خود را نشان داد

امروز: حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی طباطبایی، استاد اخلاق و نماینده مجلس هفتم در یادداشتی که برای روزنامه شرق نوشته است، نسبت به پیشنهاد مناظره احمدی نژاد به حسن روحانی برای مناظره واکنش نشان داد.

وی در این یادداشت نوشت: این روش در مناظرات انتخاباتی سال ۸۸ هم خود را نشان داد و رییس دولت گذشته به شکلی وارد آن مباحث شد که نه‌تنها پاسخی به انتقادات نامزدهای دیگر نبود بلکه حقایق بیشتر گم شد.

متن کامل یادداشت وی را در ادامه بخوانید:

در چندسال اخیر که از ناحیه تحرکات برخی افراد غافل یا مغرض، فضای کشور و مسایل میان قوا به تنش کشیده می‌شد، از سوی چهره‌های باسابقه نظام یادآوری شد که هر سخن و هر روشی که تشنج یا اضطراب در جامعه ایجاد کند سم مهلک است و از ناحیه هر کس و به هر شکل و صورتی رخ دهد، باید متوقف شود. در شرایط فعلی که دولت جدید، کشور را با انواع بیماری‌های اقتصادی، اخلاقی، اجتماعی و فرهنگی تحویل گرفته است و تلاش و مساعی خود را برای بهبود وضعیت مردم به کار بسته، طرح مباحثی مانند «دعوت به مناظره»، محلی از اعراب ندارد. نگارنده با اطلاعی که از سوابق احمدی‌نژاد داشتم پیش‌بینی می‌کردم در مقابل انتقاداتی که از عملکرد وی و دولتش در هشت‌سال گذشته به عمل می‌آید، به شکلی واکنش نشان دهد. البته پاسخ‌دادن و روشنگری، امری پسندیده است. اما روش گذشته وی نشان می‌دهد که در اینگونه فرصت‌ها به‌جای روشن‌شدن حقیقت، به‌دنبال حذف یک سلسله واقعیات است.

این روش در مناظرات انتخاباتی سال ۸۸ هم خود را نشان داد و رییس دولت گذشته به شکلی وارد آن مباحث شد که نه‌تنها پاسخی به انتقادات نامزدهای دیگر نبود بلکه حقایق بیشتر گم شد. ناگفته پیداست اولویت امروز کشور برای جناب دکتر روحانی، این است که به‌جای اتلاف وقت بر سر مسایل تنش‌زایی که به ایشان و دولتش تحمیل می‌شود، به رفاه مردم و رسیدن به امر آینده جوانان کشور بپردازد و مانع از آن شود که عده‌ای بخواهند از احساسات مردم به شکلی که در این سال‌ها باب بود، سوءاستفاده کنند. دولت احمدی‌نژاد هشت‌سال فرصت داشت، سخن گفت، پروژه‌ها افتتاح کرد و اگر انتقاداتی کارشناسی صورت می‌گیرد به سبب کوتاهی‌ها بوده است. بازی‌کردن با آبروی افراد، نباید به یک روش برای برخی دیگر تبدیل شود. نمی‌توان فرصت داد که عده‌ای با اغراض خاص، فضای کشور را به تنش بکشانند. کشور از این روش ناپسند در هشت‌سال گذشته، ضربه‌های زیادی خورد. بهتر است این افراد فرصت دهند تا دولت جدید که با رای قاطع مردم بر سر کار آمده است، در ترمیم خرابی‌ها و آبادکردن دین و دنیای مردم موفق شود.