>> امروز

08:39:21 - 92/8/16
Print This Page
تکذیب یک خبر از سوی دفتر سید محمد خاتمی

امروز: دفتر سید محمد خاتمی رییس جمهور اسبق کشورمان، خبر منتشر شده در یک سایت خبری در مورد مراسم دیدار با وی در عید غدیر را تکذیب و اعلام کرد: مراسم امسال طبق روال هر سال در دفتر سید محمد خاتمی برگزار شد و هیچ برنامه ای برای بزرگداشت و یا رونمایی از تندیس و مجسمه سید محمد خاتمی وجود نداشت و اصولاً این نوع روش های تبلیغی جزو منش فرهنگی رئیس جمهور اسبق کشورمان نیست.

به گزارش کلمه، در اطلاعیه دفتر سید محمد خاتمی آمده است: برنامه دیدار اصحاب فرهنگ و هنر با سید محمد خاتمی سابقه ده ساله دارد؛ این برنامه در زمان وزارت احمد مسجدجامعی و به منظور تبریک عید غدیر به سید محمد خاتمی، رئیس جمهور وقت شکل گرفت و از ده سال پیش تا کنون بدون وقفه برگزار شده است. این مراسم معمولاً همراه قرائت قرآن، شعرخوانی و اجرای چند برنامه هنری است اما مهم ترین بخش آن رونمایی از یکی از نسخه های کهن قرآن کریم است. چنانچه امسال نیز از یک قرآن نفیس و منحصر به فرد رونمایی شد.

این سایت خبری مدعی شده بود که قرار بود طی مراسمی در روز عید غدیر مجسمه محمد خاتمی در باغ‌ موزه قصر تهران نصب شود که با مخالفت‌های گسترده، این مراسم لغو شد.