>> امروز

11:49:53 - 92/7/28
Print This Page
مدیرعامل منطقه آزاد قشم: سوء جریان ها در قشم اموال ملت و دولت را غارت کرده اند

امروز: مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در شورای اداری این شهرستان، موضوعاتی را بیان کرد که خود او اصطلاح سوء جریان ها را برای این موارد، مناسب دانست.

به گزارش ایرنا، شهریار مشیری با شرم آور خواندن سوء جریان های فراوان در این منطقه این جریان ها راغارت اموال ملت و دولت دانست وگفت: اگرمی دانستم که اوضاع سازمان منطقه آزاد قشم چنین است، هرگز این مسئولیت را نمی پذیرفتم.

وی با اشاره به انبوه سازانی که در این منطقه بدون کنترل نظام مهندسی و رعایت موازین فنی شروع به ساخت مجتمع های عظیم کرده اند، افزود: این افراد نه تنها یک ریال بابت پروانه شهرداری پرداخت نکرده اند بلکه زمین را نیز رایگان در اختیار گرفته اند. متاسفانه بسیاری از کسانی که در قشم به عنوان سرمایه گذار وارد ساخت وسازها شدند در واقع دلال بودند و مصداق عینی تروریست اقتصادی هستند. مشیری گلایه کرد که متاسفانه دستگاه های نظارتی در این مدت در قشم کاری انجام ندادند و حقوق مردم قشم، استان هرمزگان و ایران در این میان پایمال شد.

این مقام به آنچه سایر فسادهای اقتصادی در قشم نامید، اشاره کرد و به نحوه اخذ تسهیلات کلان از بانک های منطقه آزاد قشم پرداخت و گفت: افرادی با گرفتن موافقت اصولی و برگ مبایعه نامه مبادرت به اخذ تسهیلات کلان کرده اند و تاکنون افزون بر چهار گونی چک وصول نشده در این ارتباط کشف شده است. رییس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد قشم به یک سناریو و صحنه سازی برای اخذ تسهیلات میلیاردی از بانک های منطقه آزاد قشم اشاره کرد و گفت: فردی برای خریدن شش فروند کشتی با یک بانک وارد مذاکره شدو با برگزاری مانور کشتی ها در دریا و قبولاندن تصویب گرفتن وام به کارشناس بانک، افزون بر ۵۰میلیون دلار تسهیلات گرفت ولی بعد ادعا کرد که کشتی ها دزدیده شده است. مشیری گفت:کشتی مگر دوچرخه است که به این راحتی دزدیده شود؟کارخانه های سازنده کشتی، سریال کشتی ها را دارند و درصورت سرقت یک کشتی،سریال آن اعلام می شود، ولی هیچگونه گزارشی از سرقت این شش فروند کشتی وجود ندارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح وضعیت بودجه ای سازمان منطقه آزاد قشم پرداخت و گفت: درحال حاضر در صندوق این سازمان که یک هزار و ۲۰۰نفر پرسنل دارد، یک ریال پول موجود نیست، در حالی که هزینه ماهانه این سازمان افزون بر ۲۰۰میلیارد ریال بوده است. به گفته وی درحالی که سالانه میلیاردها تومان زمین در این منطقه فروخته می شده است، در گذشته عوامل سازمان مانند عقاب بر بالای سر روستایی بدبخت فرود می آمدند که چرا دواتاق در کنار خانه اش برای دامادش، خارج از ضوابط ساخته است.