>> امروز

20:29:09 - 92/7/14
Print This Page
بازداشت علیرضا رجبیان فرد از فعالین جنبش سبز و انتقال وی به زندان اوین

امروز: علیرضا رجبیان فرد از فعالان جنبش سبز برای تحمل سه سال و نیم حبس تعزیری به بند ۳۵۰ زندان اوین منتقل شد.

به گزارش خبرنگار کلمه، علیرضا رجبیان فرد، دانش آموخته رشته پزشکی از دانشگاه تهران برای گذراندن دوره ۳ سال و ۶ ماه حبس تعزیری خود بازداشت و به بند ۳۵۰ زندان اوین منتقل شد.

علیرضا رجبیان فرد، دبیر بازنشسته دبیرستان‌های مناطق ۳ و ۶ آموزش و پرورش و از رزمندگان دوران دفاع مقدس است که هم به صورت رزمنده (دیدبان توپخانه) و هم بعنوان کادر پزشکی در قرارگاه حمزه حضور داشته است.

این زندانی سیاسی اولین بار در دیماه ۱۳۸۸ به دنبال حوادث پس از انتخابات در منزل مسکونی‌اش بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل و سپس آزاد شد. وی در بهمن ماه‌‌ همان سال از طریق دفتر پیگیری وزارت اطلاعات مجددا بازداشت و این بار به بند ۲۴۰ زندان اوین منتقل شد.

اتهامات این زندانی جنبش سبز، اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت کشور، توهین به رهبر جمهوری اسلامی و توهین به رییس جمهوری (احمدی‌نژاد) بوده است که توسط قاضی صلواتی به ۳ سال و ۶ ماه حبس تعزیری محکوم و حکم وی عینا در شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر تایید شد.

ماموران دادستانی هفته گذشته در تماس با این زندانی سیاسی، خود را ماموران راهور ناجا معرفی کرده و خواستار مراجعه وی برای رفع اشکالات پلاک خودرو شدند.

پس از مراجعه این پزشک در محل مورد نظر، ماموران وی را بازداشت و برای گذراندن حکم حبس خود به بند ۳۵۰ زندان اوین منتقل کردند.