>> امروز

10:08:00 - 92/7/10
Print This Page
اعتراض مادر محمدرضا مقیسه به ممانعت از آزادی پسرش پس از پایان حبس

امروز: پس از آنکه محمدرضا مقیسه، عضو ارشد ستاد میر حسین موسوی در انتخابات ۸۸ که دوران محکومیت وی به پایان رسیده ولی مقامات دادستانی از آزادی وی استنکاف می‌کنند، اعلام کرد در اعتراض به تداوم قانون گریزی‌ها و بی عدالتی‌ها دست به اعتصاب غذای نامحدود می‌زند، مادر این زندانی سیاسی با حضور در دادستانی خواستار زندانی شدن و همراهی با فرزند در اسارت شد.

به گزارش خبرنگار کلمه، مادر این زندانی سیاسی با توجه به خطرات جانی که زندگی فرزند بیمارش را تهدید می‌کند، در اعتراض به حبس غیرقانونی محمدرضا مقیسه هشدار کرده است که مقامات دادستانی باید به رویه غیرقانونی خود خاتمه داده و یا اینکه وی را نیز در کنار فرزند ایثارگرش به اسارت ببرند.

محمدرضا مقیسه شهریور ماه ۸۸ و درحالی که ریاست دفتر مشترک پیگیری حوادث پس از انتخابات را برعهده داشت بازداشت شد. اتهام وی انتشار اخبار و گزارش‌هایی از قبرهایی در بهشت زهرای تهران بود که شبانه پر می‌شد و تدفین صورت می‌گرفت.

محمدرضا مقیسه از ایثارگران و جانبازان دوران دفاع مقدس و از اعضای اصلی ستاد مهندس موسوی به بند امنیتی ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد و پس از آنکه ۵۰ روز را در انفرادی این بند امنیتی گذراند، ۱۲اسفند ماه ۸۸ با مرخصی وی موافقت شد. پس از توقیف سند ۷۰۰ میلیون تومانی این زندانی وی به مرخصی اعزام شد ولی آبانماه ۸۹ ماموران با یورش به منزل و محل کار وی، این زندانی سیاسی را به اتهام» فرار «مجددا بازداشت و به بند ۳۵۰ زندان اوین منتقل کردند.

این رزمنده دفاع مقدس پس از آنکه به قید وثیقه آزاد شد، بار دیگر دوم آبانماه سال ۸۹ بازداشت شد. وی که از سوی شعبه۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی به تحمل ۵سال زندان محکوم شده است، ۲۰۷ روز را بدون وقفه در بند امنیتی ۲۰۹ زندان اوین گذراند و در طول ایام بازداشت در این بند تحت فشارهای فیزیکی و روحی قرار گرفت، فشارهایی که منجر به بروز بیماریهای حاد شده است.

محمدرضا مقیسه در طول مدتی که درزندان اوین گذرانده است، بار‌ها از سوی پزشکان متخصص معاینه شده و برای مواردی همچون مشکلات مفصلی، ستون فقرات، دستگاه گوارش، پروستات و دیابت و مشکلات فک و دندان دستور اعزام برای درمان صادرشده، دستوراتی که توسط کمسیون پزشکی و پزشکی قانونی نیز مورد تاکید گرفته، اما دادستان تهران مانع هرگونه درمان این زندانی سیاسی در خارج از زندان اوین شده است. وی ماه هاست که از درد ستون فقرات رنج می‌برد و فشارهای وارده به نخاع باعث بی‌حسی دایمی و دردهای شدید در گردن، دست و پاهای او شده است.