>> امروز

16:50:10 - 92/7/8
Print This Page
حسن روحانی: بر تعهدات خود در سیاست خارجی پایبندیم/ برای تحقق مصالح ملی تلاش می‌کنیم

امروز: هیأت وزیران عصر یکشنبه به ریاست حجت‌الاسلام حسن روحانی - رییس‌جمهور - تشکیل جلسه داد و در این جلسه گزارشی از برنامه‌های سفر نیویورک ارائه شد.


به گزارش ایسنا، رییس‌جمهور در ابتدای این جلسه، ضمن تشریح برنامه‌ها و اهداف مورد نظر سفر خود به نیویورک به منظور شرکت در اجلاس سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت که دولت در چارچوب سیاست‌های رهبری، مجری خواست مردم است و بر تعهداتش نسبت به مردم و تحول در مناسبات خارجی که یک خواست و مطالبه ملی است، پایبند است و در این سفر با حفظ مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران، پرهیز از تندروی‌ها و با رعایت اخلاق و ادب در مناسبات، همین اهداف را تعقیب می‌کرد.

روحانی افزود: دولت خود را مدافع منافع عمومی می‌داند و برای تحقق مصالح ملی تلاش خواهد کرد.

رییس‌جمهور با تقدیر از مردم شریف ایران، تصریح کرد: انتخابات ایران نگاه دنیا را به خود تغییر داده و فضای بسیار خوبی برای شنیدن پیام‌های برحق جمهوری اسلامی ایران ایجاد شده است و برنامه‌هایی که در این سفر دنبال شد، فرصتی برای تبیین این مواضع بود.

وی درباره گفت‌وگوی تلفنی خود با رییس‌جمهور آمریکا نیز اظهار کرد: تمرکز و اولویت اصلی در این گفت‌وگو بر حل مساله‌ هسته‌ای ایران و حفظ حقوق هسته‌ای کشورمان بود و تسریع در رفع موانع موجود، مورد تفاهم طرفین قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، هیأت وزیران پس از استماع سخنان رییس‌جمهور، ضمن حمایت کامل از برنامه‌های این سفر و ارزنده دانستن دستاوردهای آن، از تدبیر دکتر روحانی در بهبود مناسبات بین‌المللی و تبیین سنجیده و توأم با عزت، حکمت و مصلحت در راستای مواضع اصولی کشور قدردانی کرد.