>> امروز

16:28:12 - 92/6/30
Print This Page
فرج الله سلحشور: خانه سینما به هیچ دردی نمی خورد

امروز: بازگشایی خانه سینما هر چند خشنودی سینماگران را به همراه داشت، اما فرج الله سلحشور را ناخرسند کرده و باز به وادار به اظهارات غیرکارشناسی. او مدعی است که خانه سینما یعنی جایی که یک عده می‌خواهند هر کاری دلشان می‌خواهد انجام بدهند. در صورتی که در آیین نامه خانه سینما التزام به قانون اساسی و پایداری به ولایت فقیه اساس بوده است. سینمای ما اسلامی نیست.

به گزارش کلمه، سال گذشته سلحشور که بیشترین شهرتش را به واسطه ساخت سریال «یوسف پیامبر» با حمایت چندین میلیارد تومانی از بودجه ملی کسب کرده، با انتشار یادداشتی با عنوان «دریدگی در سینما» نسبت به سیاست های مسوولان فرهنگی در سی سال گذشته انتقاد کرده و با هتاکی و توهین سینماگران گفته بود: سینمای ایران فاحشه خانه است، مگر صبح تا شب عکس های هنرمندان چاپ نمی شود. وقتی زنهای ما افتخارشان این است که عکس های خود را به صورت نیمه عریان در اینترنت بگذارند، یعنی خودشان یک پا آنجلینا جولی هستند.

اینک او که از بازگشایی خانه سینما خرسند نیست در گفت و گویی با سوره سینما می گوید: خانه سینما تا حالا به هیچ دردی نخورده است. فرقی هم نمی‌کند دست بچه مسلمان‌ها باشد یا گروهی دیگر. تا به امروز خانه سینما سنگر دشمن بوده است. به همین دلیل برای من تفاوت نمی‌کند باز باشد یا بسته. خانه سینما یعنی جایی که یک عده می‌خواهند هر کاری دلشان می‌خواهد انجام بدهند. در صورتی که در آیین نامه خانه سینما التزام به قانون اساسی و پایداری به ولایت فقیه اساس بوده است. سینمای ما اسلامی نیست.

فرج الله سلحشور، کارگردان سریال تلویزیونی «یوسف پیامبر»، در پی اثبات سرقت فیلمنامه آن مجموعه، در دادگاه دوم که بر اساس شکایت نویسنده ای بنام شهاب‌الدین طاهری شکل گرفته بود، به سه سال زندان و جریمه ای نقدی به مبلغ یک میلیارد و پانصدهزار تومان محکوم شد.