>> امروز

09:04:02 - 92/6/21
Print This Page
مراسم بزرگداشت سی و چهار ماه روزه داری مستمر مصطفی تاجزاده

امروز: هم زمان با آغاز سی و پنج ماهگی روزه داری اعتراضی سید مصطفی تاجزاده در حبس انفرادی و حصر در زندان، خانواده و جمعی از دوستان او نیز با گرفتن روزه سیاسی و برگزاری مراسم افطار در منزل ایشان به گرامی داشت استقامت و پایداری این زندانی سیاسی پرداختند.

به گزارش نوروز، در این مراسم که پس از جلسه قرآن هفتگی زندانیان سیاسی برگزار شد آخرین وضعیت زندانیان سیاسی نیز مورد بررسی قرار گرفت. در این جلسه خانواده ها با ذکر مواردی چون بی خبری مطلق از آرش صادقی، وضعیت نامطلوب مریم شفیع پور که در زندان انفرادی دچار مشکلاتی چون بی حسی یکی از دستان شده است، انفرادی غیرقانونی سید مصطفی تاجزاده که منجر به روزه داری اعتراضی ایشان شده که در آستانه سه ساله شدن قرار دارد، عدم انتقال بیماران زندانی به مراکز درمانی برای معالجه کامل و تخصصی و به طور کلی بی توجهی به مسائل زندانیان و خانواده هایشان، مراتب نگرانی شدید خود را اعلام کردند و برای رفع این مشکلات به چاره جویی پرداختند.

مراسم نیایش و دعا و افطار نیز پس از آن با حضور خانواده برخی از شهدا و ایثارگران، خانواده زندانیان سیاسی و زندانیانی که به تازگی به مرخصی آمده و یا آزاد شده اند برگزار شد.

حاضرین ضمن ابراز نگرانی نسبت به سی وچهار ماهه شدن روزه داری مستمر مصطفی تاجزاده و فشارهای وارده به این زندانی خاص جمهوری خواهان انتقال هرچه زودتر ایشان به بند 350 زندان اوین شدند.

گفتنی است سید مصطفی تاجزاده که به دلیل نگارش نامه های سرگشاده به رهبری و مقالات و یادداشت های انتقادی مورد کینه شدید قرار گرفته، به دلیل آنکه برخلاف خواسته بازجویان حاضر به نوشتن درخواست رأفت نشد از روز اول اجرای حکم حبس شش ساله اش به انفرادی منتقل شد و تا کنون نیز بر خلاف قانون در به بند عمومی منتقل نشده است. نگهداری این زندانی خاص جمهوری اسلامی در انفرادی باعث شد تا وی در اعتراض به این عمل غیرقانونی دست به روزه اعتراضی بزند. متاسفانه با گذشت بیش از سی و چهار ماه از روزه داری مستمر این زندانی سیاسی و علیرغم هشدارهای پزشکان و خانواده وی به مسئولان نه تنها هیچ گونه تغییری در وضعیت تاجزاده ایجاد نشده بلکه کلیه اقدامات درمانی نیز متوقف شده است.

با توجه به مضر بودن روزه داری مستمر تاکنون برخی مراجع و شخصیت های نظام از جمله آیة الله موسوی اردبیلی، صانعی، بیات زنجانی و دستغیب و نیز آقایان هاشمی و خاتمی خواهان توقف روزه داری این زندانی سیاسی شده اند که وی ضمن تشکر از توجه این عزیزان و درخواست های مشفقانه و دلسوزانه شان، وظیفه خود را مقابله با بدعت های عجیب و محیرالعقول در جمهوری اسلامی برای اصلاح آن خوانده و اعلام کرده تا زمانی که وی در انفرادی و حصر و ایزوله باشد، روزه داری اش ادامه خواهد یافت. لذا خانواده او معتقدند به جای ایجاد فشار بیشتر بر روی تاجزاده برای توقف روزه داری باید قوه قضائیه و مقامات اطلاعاتی و امنیتی سپاه پاسخ گوی این وضعیت غیرقانونی باشند. امری که در طی نزدیک به سه سال گذشته محقق نشده و با توجه به اشارات تاجزاده مبنی بر پیگیری مستقیم پرونده اش توسط بیت رهبری نشان از عدم تمایل رهبر جمهوری اسلامی به رسیدگی به این اقدامات غیرقانونی دارد.