>> امروز

16:30:47 - 92/6/16
Print This Page
تشویق های ممتد برای میرحسین و کروبی در همایش جوانان/انتقاد نماینده هاشمی رفسنجانی از عدم همکاری مسئولان محلی

امروز: غلامعلی رجایی که بعنوان نماینده هاشمی رفسنجانی در همایش جوانان اصلاح طلب شرکت کرده بود با انتقاد از رفتار مقامات محلی از شور و اشتیاق جوانان سخن گفته که با شنیدن نام موسوی و کروبی به وجد آمده و تا دقایقی آنان را تشویق می کردند.

وی نوشته است: سخنرانی های ما با سوت و کف زدنهای ممتد جوانان همراه بود.بخصوص وقتی من از لزوم پایان دادن به حصرآقایان موسوی و کروبی و آزادی زندانیان سیاسی به دلیل تغییرشرایط سیاسی کشور و روی کارآمدن دولت جدید سخن بمیان آوردم، این صحنه دقایقی طول کشید تا جایی که نتوانستم به صحبت ادامه دهم.

در همین حال محمدرضا خاتمی نیز در سخنانی که با استقبال جوانان رو به رو شده بود گفته بود که جشن و شادی امروز مرهون صبر و ایستادگی و پایداری زندانیان سیاسی است.

وی همچنین خطاب به روحانی گفته بود: "آقای رییس جمهور؛ ما برای سایر وعده هایتان می توانیم صبر کنیم ولی برای این وعده تان "آزادی موسوی، کروبی و رهنورد" نمیدانم چقدر می توانیم صبر کنیم "

در همین رابطه غلامعلی رجایی نوشته است: دو روز اخیر در شهرکرد همایش تقدیراز جوانان اصلاح طلب کشور- فرخ شهر- برگزارشد . صبح پنجشنبه من و دکترسید محمدرضا خاتمی-دبیر کل جبهه مشارکت- و آقایان سید حسین مرعشی- حزب کارگزاران- حسین کمالی- دبیرکل حزب اسلامی کار- مهمانان ویژه این همایش بودیم .

درمراسم افتتاحیه این همایش عرایضی تقدیم کردم.بعد ازسخنرانی کوتاه من، پیام جناب سید محمد خاتمی که ضبط ویدیویی شده بود، پخش شد.بعد آقایان مرعشی وخاتمی وکمالی سخنرانی کردند.نکته تکاندهنده این بود که دکترسید محمد رضا خاتمی می گفت پس از ۵۰ ماه برای اولین باراست که دارد درکشور سخنرانی می کند!

سخنرانی های ما با سوت و کف زدنهای ممتد جوانان همراه بود.بخصوص وقتی من از لزوم پایان دادن به حصرآقایان موسوی و کروبی و آزادی زندانیان سیاسی به دلیل تغییرشرایط سیاسی کشور و روی کارآمدن دولت جدید سخن بمیان آوردم، این صحنه دقایقی طول کشید تا جایی که نتوانستم به صحبت ادامه دهم.

در این سخنرانی از اسلام رحمانی سخن گفتم و افزودم اعتدال و اصلاح طالبی دو حلقه ازحلقه های خط امام هستتد و آرزو کردم این خط نورانی، همچنان زایشهای مبارکی برای کشورداشته باشد.

همیشه دیدار با جوانان آدم را تازه می کند دنیایی از صفا ،سادگی، یکرنگی ،پاکی، شور و امید که درچهره های آنان موج می زند به آدم منتقل می شود.

جوانان پرسشهای زیادی داشتند که درحد توان وفرصت من و آقای دکتر سید محمدرضا خاتمی به آنها پاسخ دادیم.

بعضی از آنها از رنگ عوض کردن بعضی چهره های دولت قبل که چون می خواهند دراین دولت برای خود سمتی دست وپا کنند، رنگ عوض کرده ونقش همراه بازی می کنند ،شدیدا ابراز نگرانی می کردند .به آنها گفتم با دولت درتماس باشند واطلاعات خود را در مورد این افراد سریعا منعکس کنند.

نکته عجیبی که دیروز در ابتدای همایش گفته شد این بود که مقامات فعلی استان و شهرکرد از دادن مجوز برگزاری و جا به این جوانان پاک که در روی کارآمدن دولت روحانی نقش مهمی داشته اند و مع الاسف چندان اعتنایی به آنها نشده است خودداری کرده بودند تا جایی که جناب آقای اسحق جهانگیری معاون اول رییس جمهورناچارشده است مستقیما وارد قضیه شود و به استانداردستوردهد به این جوانان مجوز برگزاری همایش داده شود! با این همه سالن دولتی نداده بودند و همایش درسالنی برگزار شد که می گفتند سالن عروسی است و عصرباید تخلیه می شد و شد!

جوانان بهت زده بودند که باروی کارآمدن این دولت چرا مقامات محلی چنین رفتاری را با آنان داشته اند. حق با آنها بود.

دولت جدید باید به نقطه نظرات کسانی که درروی کار آمدن آن نقش داشته اند، توجه جدی داشته باشد و ارتباط خود را با آنها حفظ کند.بعضی هم ازتصمیم دولت روحانی مبنی براینکه کارستادهای استانهاتمام شده است گله داشتند ومی گفتند این کارنباید انجام می شد و این ارتباط باید حفظ می شد.

در پایان مراسم افتتاحیه از حوانان فعال بعضی استانها درانتخابات اخیر تقدیرشد.

پنجشنبه شب درزمین چمن استادیوم شهرکرد دیدارهای پراکنده ای با بعضی ازجوانان اصلاح طلب استانهای مختلف داشتیم. ساعت نیم بامداد جمعه از اصفهان به تهران برگشتیم.