>> امروز

07:51:32 - 92/6/14
Print This Page
راه حل جنتی برای حل مساله خانه سینما: مجمع عمومی برگزار و هیات مدیره جدید انتخاب شود+ تکمیلی

امروز: بدنبال ادامه اختلاف بر سر بازگشایی خانه سینما، جنتی با تاکید بر اینکه تفرقه بین سینماگران باید از بین برود، گفت: سیاست وزارت ارشاد، ایجاد یک خانه سینما با هیات مدیره‌ای جدید است تا تمام سینماگران را زیر یک سقف جمع کند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: تفرقه و اختلافی که بین سینماگران افتاده را باید حل و فصل و ضوابط جدیدی را برای شان تعیین کرد.

وی خاطر نشان کرد: سیاست ایجاد یک خانه سینما به معاونت سینمایی وزارت ارشاد واگذار شده و همه تلاش ما این است که مجموعه سینماگران را زیر یک سقف متمرکز و مصائب و مشکلات آنها را حل کنیم.

جنتی افزود: هیات مدیره‌ای که در حال حاضر وجود دارد باید منحل شود و با تشکیل یک مجمع عمومی و انتخابات آزاد هیات مدیره جدید کار خودش را آغاز کند و همه تابع مجموعه جدید باشند.

اما روایط عمومی سازمان سینمایی اعلام کرده که با توجه به مذاکره رئیس سازمان سینمایی با وزیر محترم ارشاد، جنتی نقل این مطلب را تکذیب کرده است.

در این بیانیه آمده: «با توجه به اینکه بازگشایی خانه سینما طبق سیاست‌های جدید به سازمان سینمایی واگذار شده، به زودی سیاست‌های فرا روی این مجموعه در خصوص بازگشایی خانه سینما اعلام خواهد شد، لذا از عموم رسانه‌ها درخواست می شود تا از گمانه زنی و نقل قول‌های غیر صحیح خود داری تا اخبار جدید از طریق مجاری رسمی اعلام گردد.»