>> امروز

07:40:40 - 92/6/14
Print This Page
اولین جلسه ستادهماهنگی مبارزه بامفاسد اقتصادی دردولت یازدهم

امروز: نخستین جلسه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی در دولت یازدهم به ریاست اسحاق جهانگیری معاون اول رییس‌جمهور برگزار شد.

به گزارش ایسنا، معاون اول رییس‌جمهور در این جلسه با اشاره به فرمان هشت ماده‌ای مقام معظم رهبری درباره مبارزه با مفاسد اقتصادی، اظهار کرد: مقابله و برخورد ریشه‌ای با فساد اقتصادی یکی از مطالبات جدی رهبر معظم انقلاب و ملت ایران است که ایجاب می‌کند پیگیری سازمان یافته و اقدامات جدی در این زمینه به عمل آید.

جهانگیری با اشاره به دیدگاه روسای سه قوه مبنی بر فعالیت مستمر و جدی در زمینه مبارزه با مفاسد اقتصادی، خاطرنشان کرد: حضور نمایندگان سه قوه در ستاد نشانگر عزم جدی برای پیشبرد اهداف تعیین شده و تحقق منویات رهبری است و با توجه به اینکه قوانین موجود تا حدی تکالیف دستگاه‌ها را مشخص کرده است، این ستاد باید با هماهنگی میان قوا، در دو محور اصلی پیشگیری و مبارزه ریشه‌ای نسبت به رفع دغدغه‌های موجود اقدام کند.

معاون اول رییس‌جمهور همچنین خواستار تشکیل چند کارگروه برای ترسیم نقشه راه، اولویت‌بندی وظایف و مأموریت‌ها و جمع‌بندی پیشنهادات در زمینه مبارزه با تخلفات اقتصادی شد و اظهار امیدواری کرد که این ستاد بتواند گام‌های موثری در جهت برچیده شدن زمینه‌های بروز مفاسد اقتصادی بردارد.

در این جلسه که وزرای امور اقتصادی و دارایی و دادگستری، معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهور، نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی، رییس سازمان بازرسی کل کشور و شماری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مسئولان قضایی کشور نیز حضور داشتند، راهبردهای مبارزه با فساد اقتصادی در دولت تدبیر و امید مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این نشست همچنین درباره قانون نظام ارتقاء سلامت اداری بحث و تبادل نظر شد و پیشنهاداتی نیز برای سرعت بخشیدن به اجرای کامل این قانون ارائه شد.