>> امروز

07:02:13 - 92/6/14
Print This Page
پیام فعالان ایرانی خطاب به حسین رونقی: اعتصاب غذایت را بشکن؛ زنده بمان

امروز: گروهی از کنشگران سیاسی، فعالان مدنی و روزنامه نگاران ایرانی، طی نامه ای به زندانی سیاسی حسین رونقی ملکی، خواستار پایان اعتصاب غذای این وبلاگ نویس و فعال حقوق بشری محبوس شدند.

به گزارش جرس، این فعالان در نامه خود خطاب به حسین رونقی، با اشاره به چهار هفته پایداری وی در اعتصاب غذا، از این حرکت اعتراضی حمایت کرده، اما همزمان خواستار شکسته شدن اعتصاب و "زنده ماندن" این فعال منتقد شده اند.

لازم به ذکر است؛ حسین رونقی ملکی، بعد از انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ بازداشت، و به اتهاماتی چون "تبلیغ علیه نظام، توهین به رهبری و توهین به رییس دولت" به ۱۵ سال حبس محکوم شد. این زندانی سیاسی از تاریخ ۱۸ مرداد ماه امسال برای چندمین بار، به دلیل بی توجهی مسولان به وضعیت کلیه اش و عدم انتقال او به بیمارستان برای درمان دست به اعتصاب غذا زده است. یک هفته پس از آغاز اعتصاب غذا و بی توجهی مسئولان قضایی به این اعتراض مادر وی، زلیخا موسوی، نیز دست به اعتصاب غذا در خانه زده است.

در بخشی از نامه فعالان ایرانی خطاب به حسین رونقی آمده است: صدای تو و ظلمی که بر تو می‌رود به گوش همگان رسیده؛ زندانیان سیاسی بر وضعیت وخیم جسمانی‌ات شهادت داده‌اند و صدای مادرت که او هم همراه تو دست به اعتصاب غذا زده در گوش همگان پیچیده است اما تو که به درستی، قانون و مجریان آن‌ را حامی خود و فرزندان کشور نمی‌بینی همچنان مصرانه بر تن و روح‌ خود می‌تازی.

متن کامل این نامه و اسامی امضاء کنندگان که نسخه ای از آن در اختیار جرس قرار گرفته، به شرح زیر است:

اعتصاب غذایت را بشکن؛ زنده بمان
قریب به یک ماه گذشت و تو همچنان برای مطالبات بر حق‌ات مقابل حکومتی که تاب خواسته‌های مدنی و انتقادات سیاسی تو و دیگر فرزندان ایران را ندارد، دست به اعتصاب غذا زده‌ای. خواسته‌هایی که در آن تنها نیستی و تک‌تک ما کنار تو در داخل و خارج از ایران ایستاده‌ایم و برای رسیدن به آن‌ از پا نخواهیم نشست اما رسیدن به این خواسته‌ها نیازمند حضور افرادی چون تو است؛ تو و تمام ما.
گرچه پیام تو در اعتراض به رفتار غیرقانونی و غیر انسانی حاکمان بر آن‌ها و ما آشکار است اما همان‌طور که تو را در کینه و خشم خود حبس کرده‌اند؛‌ بدان که بودن‌ات اگر برای آن‌ها خاری در چشم است، برای ما دل‌گرمی بوده و به ادامه‌ی راه امیدوارترمان می‌کند؛ ایران فردا با فعالیت‌ها و فداکاری‌های تک‌تک ماست که به ازادی و دموکراسی می‌رسد؛‌ اعتصاب غذا توان تو و تو را از ما خواهد گرفت.
ما رفتار حاکمان حکومت جمهوری اسلامی را با تو، زندانیان سیاسی و عقیدتی و شهروندان ایران محکوم می‌کنیم و از تو می‌خواهیم که به اعتصاب غذایت پایان دهی و با ما در گام‌های فعلی و بعدی همراه باشی و بمانی.
صدای تو و ظلمی که بر تو می‌رود به گوش همگان رسیده؛ زندانیان سیاسی بر وضعیت وخیم جسمانی‌ات شهادت داده‌اند و صدای مادرت که او هم همراه تو دست به اعتصاب غذا زده در گوش همگان پیچیده است اما تو که به درستی، قانون و مجریان آن‌ را حامی خود و فرزندان کشور نمی‌بینی همچنان مصرانه بر تن و روح‌ خود می‌تازی.
ما امضاکنندگان این نامه از تو می‌خواهیم که به اعتصاب غذای خود پایان داده و همراه‌مان شوی تا در کنار هم سرود آزادی را در ایران‌مان فریاد زنیم.

احمد رافت/ نازنین کاظمی/ سام محمودی سرابی/ حمیدرضا ظریفی نیا/ آیدا قجر/ محمد صنیع/ علی حسین خانی/ نوشین منوچهری/ سینا پورصمد/ آرش دشتکار/ امیررضا امیربختیار/ مسعود بهنود/ امید کشتکار/ ابراهیم مهتری/ بهمن امینی/ هایده قهرمانی/ حسن شریعت‌مداری/ علی اصغر رمضان‌پور/ ناهید حسینی/ رامین پرهام/ حسن سربخشیان/ علیرضا رضایی/ پروانه وحیدمنش/ هومن خانی پور/ اسماعیل ختائی/ رضا علیجانی/ بیژن حکمت/ کاوه شیرزاد/ سپیده پورآقایی/ کاظم علمداری/ یدی قربانی/ بهرام عباسی/ عسل پیرزاده/ بیژن پیرزاده/ آینده آزاد/ حسن نایب هاشم/ مسعود لواسانی/ سیما مرشاک/ آیدا سعادت/ عرفان ثابتی/ ساقی لقایی/ نعیمه دوست‌دار/ مریم اشرافی/ آیدا ابروفراخ/ ماهان محمدی/ علی‌حسین قاضی زاده/ آسیه امینی/ بهداد بردبار/ ساغر غیاثی/ سامان رسول پور/ بیژن معجری/ شاهین انزلی/ یاسر میردامادی/ روح‌الله زم/ فاطمه خردمند/ کامیار بهرنگ/ صنم غیایی/ امیر سراجی/ رضا جعفریان/ روح الله شهسوار/