>> امروز

06:50:36 - 92/6/14
Print This Page
اعلام آمادگی ارتش ایران برای اعزام ناوجنگی به‌مدیترانه وسواحل دور

امروز: جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش اعلام کرد که نیروی دریایی این آمادگی را دارد تا ناوهای خود را به دریای مدیترانه اعزام کند. امیر دریادار بی‌غم جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش امروز چهارشنبه درحاشیه دومین روز از اولین همایش ملی فناوری‌های نوین دریایی در جمع خبرنگاران در خصوص این همایش گفت:‌ قسمت‌های مختلف نیروی دریایی در این همایش حضور دارند و ما کارها و اقدامات آنها را می‌بینیم آن چه می‌توان گفت این است که متخصصین در این همایش شرکت کرده است.

وی ادامه داد: همچنین در این همایش صنایع مختلف وزارت دفاع شرکت کردند و ان شاالله در سنوات آینده صنایع بیشتری را برای شرکت در همایش دعوت خواهیم کرد. در این همایش زیرمجموعه‌های وزارت دفاع حضور دارند.
دریادار بی‌غم در خصوص مقالاتی که در همایش ملی فناوری‌های نوین دریایی مطرح شد،‌ افزود: در این همایش یکی از اندیشمندان موضوع تشکیل سازمان برخورد با جرائم دزدی دریایی را مطرح کرد که البته تشکیل این سازمان فقط در حد یک پیشنهاد مطرح شده است.
جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا نیروی دریایی ناوهای خود را به مدیترانه می‌فرستد یا خیر؟ تاکید کرد: ما دو مقوله مهم را مورد توجه قرار می‌دهیم مقوله اول فرمایشات مقام معظم رهبری است باید به گونه‌ای اقدام کنیم تا توان علمی و نظامی خود را نشان دهیم. باید نشان دهیم که در بعد سیاسی حضور داریم.
وی افزود: بعد آموزشی را نیز باید مورد توجه قرار دهیم بنابراین تاکید داریم که سفرهایی را در تنگه‌ها و آبروهای دنیا داشته باشیم تا بتوانیم در آنجا آموزش‌هایی را انجام دهیم.
امیر‌بی‌غم اعلام کرد: نیروی دریایی ارتش این آمادگی را دارد تا ناوهای خود را به مدیترانه، اقیانوس آرام و سواحل دور در نیم کره‌جنوبی و افریقا بفرستد. البته ما پیشنهادات خود را به ستاد کل نیروهای مسلح می‌دهیم و در نهایت این ستاد کل است که باید تصویب کند.