>> امروز

12:16:26 - 92/6/9
Print This Page
علی لاریجانی: همه گروه ها و تفکرات را به رسمیت نشناسیم کشور با مشکل رو به رو می شود

امروز: رئیس مجلس شورای اسلامی و نماینده قم در نشستی با اصحاب رسانه استان قم گفت: خبرگزاری جمهوری اسلامی و روزنامه ایران به بولتن تبدیل شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری ابنا، وی بااشاره به سخنان سردبیر روزنامه ایمان قم مبنی بر قانون‌‌شکنی روزنامه‌های سراسری در چاپ آگهی نامه در قم، از مسئولان اداره کل ارشاد استان قم خواست با رعایت قانون، در رفع مشکلات رسانه‌ها و خبرنگاران محلی کوشا باشند و اضافه کرد: اصحاب رسانه باید احساس نشاط کنند و مسئولان ارشاد نیز باید به جای کارهای تزئینی - مانند ایجاد موزه مطبوعات قم - به مشکلات اصلی رسانه‌ها و خبرنگاران بپردازند.

لاریجانی سپس بااشاره به سخنان مسئول دفتر خبرگزاری ایرنا در قم که از رکود و افول این خبرگزاری گلایه داشت گفت: هر خبرگزاری در ابتدا خودش باید مراقب روند کاری خود باشد. وقتی خبرگزاری جمهوری اسلامی و روزنامه ایران با انتشار تهمت و ناسزا به دیگران، جایگاه خود را از خبرگزاری و روزنامه رسمی کشور به یک بولتن تنزل می‌دهند. نتیجه آن وضعیت فعلی است.

وی افزود: روزنامه ایران را خود من در زمانی که وزیر ارشاد بودم تاسیس کردم تا روزنامه رسمی کشور باشد. از انقلاب و نظام دفاع کند. و همه گروه‌ها و جناح‌ها را دربربگیرد؛ ولی این روزنامه و نیز خبرگزاری ایرنا با تغییر آن روند، به وضعیت فعلی دچار شدند.

لاریجانی با تاکید بر این که جریان‌های سیاسی باید یکدیگر را به رسمیت بشناسند، تصریح کرد: اگر این مهم محقق نشود در کشور دچار مشکل می‌شویم؛ همان‌گونه که در جهان اسلام گروه‌هایی همچون طالبان، وهابیت و فرقه‌های تکفیری به دلیل این که غیر از خودشان کسی را به رسمیت نمی‌شناسند، مشکل‌آفرین شده‌اند.