>> امروز

11:29:28 - 92/6/9
Print This Page
دوپینگ سیمای ضرغامی برای شهردار شدن قالیباف

امروز: صداوسیما پنج شنبه شب در برنامه ی پر مخاطب «دیروز امروز فردا» (ساعت 22:30 شبکه 3) دست به دوپینگی برای شهردار شدن قالیباف در تهران زد؛ کاری که بر بی اعتمادی مردم نسبت به رسانه ای که طبق قانون باید ملی باشد می افزاید و آن را همچنان میلی به پیش می برد، بی توجه به رای 24 خرداد ماه!

به گزارش خبرنگار انصاف نیوز، صبح پنجشنبه پیامکی ارسال شد که محتوای آن اعلام پخش برنامه ی همان شب «دیروز، امروز، فردا» با موضوع شورای چهارم و انتخاب شهردار بود. به هر حال این برنامه، مدتی است که پخش و مخاطبانی قابل توجه دارد. موضوع برنامه در روز پنجشنبه بررسی شورای شهر چهارم و انتخاب شهردار بود که تا این قسمت ماجرا با توجه به اینکه انتخابات شهردار تهران محل بحث زیادی در روزهای اخیر است آنچنان غیرعادی نمود نمی کرد تا اینکه اسامی مهمانان برنامه اعلام شد؛ علیرضا دبیر و رضا تقی پور، دو عضو شورای شهر چهارم که از حامیان شهردار شدن قالیباف هستند.

نکته قابل تامل در این است که هیچ یک از مهمانان از اعضایی از شورای شهر نیستند که به حمایت از گزینه ی اصلاح طلبان شورا (که گویا محسن هاشمی است) تمایل داشته باشند. با توجه به اینکه تقریبا نیمی از اعضای شورا جزو جناح اصلاح طلبان هستند و کارشناسان صداوسیما هم به خوبی به این مساله اشراف دارند، موضوع به هیچ عنوان سوال برانگیز نیست و تنها نشان دهنده ی حمایت یک سویه ی صداوسیما از شهردار شدن قالیباف دارد.

پیش از این، در 13 تیرماه نیز مرتضی طلایی و پرویز سروری، دو عضو اصولگرای این شورا در همین برنامه با موضوع شورای شهر شرکت داشتند و صرفا یکی از اعضای اصلاح طلب به صورت تلفنی و کوتاه امکان اظهارنظر در آن را پیدا کرد.

این اقدام به ویژه اقدام پنج شنبه شب که در آستانه ی انتخاب شهردار انجام می شود، صداوسیما مایه تعجب و انتقاد است البته اینگونه اقدامات از سوی رسانه ای که می بایست ملی باشد به ندرت اتفاق نمی افتد و جهت گیری این رسانه در سالهای اخیر همین بوده است؛ اما انتظار این بود که متصدیان کنونی صداوسیما و به ویژه شخص آقای ضرغامی، پیام رای مردم را بگیرند و دست از بی انصافی بردارند.

پرسش اول : آیا انصاف است که صداوسیما با بودجه ی بیت المال اداره شود اما بی توجه به پیام 24 خرداد، باز هم جهت گیری مشهودی در این حد داشته باشد؟

پرسش دوم : این روش ها در برهه های مشابه در صداوسیما تجربه شده ولی علی رغم دریافت نتیجه ی معکوس، چه اصراری بر تکرار این مشی غلط وجود دارد؟