>> امروز

09:33:37 - 92/6/5
Print This Page
عصبانیت صدا و سیما از انتخابات بر سر هاشمی تمام شد؛ سانسور آیت الله در رسانه ضرغامی

امروز: روزنامه جمهوری اسلامی از حذف سخنرانی اکبر هاشمی رفسنجانی در مراسم روز پزشک خبر داد.
این روزنامه با اشاره به حاشیه پردازی های صدا و سیما از این مراسم، نوشت که تلویزیون حتی از نشان دادن چهره وی نیز طفره رفت.
روزنامه جمهوری اسلامی سانسور هاشمی رفسنجانی در تلوزیون را ناشی از عصبانیت آنها از نتایج انتخابات عنوان کرده است. بنابراین این روزنامه به مسئولان صداو سیما هشدار داده است که به جای هم‌نوایی با جریان افراطی مطرود ملت، همراهی با قاطبه مردم را برگزینند.
این روزنامه نوشته است: "انتخاباتی که با ۶نامزد و حضور نمایندگان همه جریان‌های سیاسی کشور برگزار شد و یک جریان با شعارها وسمت‌گیری‌های مشخص سیاسی، توانست در مقابل پنج نامزد دیگر، بیش از ۵۰ درصد آرا را به خود اختصاص دهد. از اندک روزنامه‌ها و خبرگزاری‌های کم مخاطب می‌گذریم که باید براساس اندیشه‌های جناحی و سیاسی خویش بنویسند، اما برای صدا و سیما که در فضای اجتماعی، فرهنگی و حتی سیاسی کشور، موصوف به صفت رسانه ملی شده، عقل مدیریت رسانه‌ای و تبلیغاتی حکم می‌کند که برای رعایت این صفت به نگاه عمومی جامعه احترام بگذارد. اما آن چه که در بخش‌های خبری این رسانه در روز پنجشنبه مورخ ۳۱ مردادماه سال جاری در مورد مراسم بزرگداشت ولادت دانشمند و حکیم ایرانی بوعلی سینا به عنوان روز پزشک با سخنرانی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در اجتماع بزرگ جامعه پزشکی کشور از شبکه‌های مختلف رسانه ملی! پخش شد، نه تنها هیچ تناسبی با رسانه ملی نداشت، بلکه در حد همان یکی دو روزنامه و خبرگزاری خاص هم نبود که به خاطر عصبانیت از نتیجه انتخابات و نقش آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در خلق حماسه سیاسی به خبرنگار خویش ماموریت می دهد برای محو کردن حضور آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، به جای پوشش خبر سخنران اصلی مراسم، به حاشیه‌سازی بپردازند و انگار تمام فیلم‌هایی که از مراسم و سخنرانی آقای هاشمی ضبط شده بود، برای غنای قفسه‌های بایگانی صدا و سیما بود."
این روزنامه در ادامه افزوده است: "این رویکرد رسانه ملی در حالی است که پس از هشت سال بایکوت خبری آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و حذف کامل ایشان از تاریخ انقلاب اسلامی ودفاع مقدس در ویژه‌برنامه‌ها و مستندسازی‌ها و حتی استفاده ازهر فرصتی برای تخریب ایشان، به محض ثبت نام ایشان برای انتخابات دوره یازدهم ریاست جمهوری، موجی از امید و آگاهی مردم برای حضور در انتخابات ایجاد شد و سرانجام با نقش بی‌بدیل ایشان، حماسه‌ای خلق شد که در شان نظام اسلامی بود. انتظار می‌رود مسئولان صداو سیما به جای هم‌نوایی با جریان افراطی مطرود ملت، همراهی با قاطبه مردم را برگزینند وتلاش کنند اعتماد و اطمینان مخاطبان خود رابه عنوان سرمایه اصلی این رسانه از دست ندهند."