>> امروز

09:56:13 - 92/5/24
Print This Page
حضور احمد منتظری و همسران شهید باکری و همت در مراسم سه سالگی حصر در زندان مصطفی تاجزاده

امروز: پایان سی و سومین ماه روزه داری اعتراضی سید مصطفی تاجزاده رئیس ستاد انتخابات دولت اصلاحات در پی سه ساله شدن انفرادی و حصر در زندانش در منزل وی گرامی داشته شد.

به گزارش نوروز، روز چهارشنبه پس از برگزاری جلسه قرآن هفتگی خانواده های زندانیان سیاسی و هم زمان با دعا برای سلامت و رهایی این عزیزان مراسم افطار به مناسبت پایان سی و سه ماه روزه داری اعتراضی این آزاده دربند برگزار شد.

در این مراسم که علاوه بر خانواده زندانیان سیاسی و جمعی از دوستان، همسر شهید باکری، همسر شهید همت و حجة الاسلام شیخ احمد منتظری و همسرشان خانم ربانی املشی نیز حضور داشتند، فخرالسادات محتشمی گزارشی از وضعیت این زندانی سیاسی که در شرایطی متفاوت از دیگر زندانیان و با محرومیت های مضاعف از حقوقش نگهداری می شود و نیز گزارشی از ملاقات های اخیر با ایشان داد و اظهار امیدواری کرد که حضرات به خواسته مهم مردم که قبل و بعد از انتخابات 92 با صدای بلند اعلام شده و می شود یعنی آزادی زندانیان سیاسی و رفع حصر از رهبران جنبش سبز تن دردهند. وی وضعیت عمومی همسرش را خوب اعلام کرد اما تأکید کرد که روزه داری های مستمر وی که وارد چهارمین ماه شده براساس هشدار پزشکان می تواند موجب مخاطرات جدی برای وی باشد و ادامه این وضعیت و بی توجهی به وضعیت سلامت و اختلال در روند درمانی او توسط سپاه و دادستانی یا هر مقام مسئول دیگری قابل توجیه نیست.

محتشمی پور رسیدگی به وضعیت زندانیان گمنام و زندانیان در تبعید و بیمارانی که به وضعیت درمانی شان توجه نمی شود را در اولویت خواسته ها دانست و گفت بعضی دلشان نمی خواهد این موارد نقض قانون و نقض حقوق بشر از طریق رسانه های داخلی به گوش مردم برسد اما باید دانست که صبوری خانواده ها هم حدی دارد و در خانه اگر کس است یک حرف بس است.

لازم به ذکر است سید مصطفی تاجزاده که سه روز قبل از انتخابات 88 به همراه چند تن دیگر از دوستانش به درخواست سپاه حکم بازداشتش صادر شده از اولین روز اجرای حکم شش سال حبس(24 مراداد 89) در انفرادی و حصر در زندان به سر می برد و از روز بیستم آبان ماه سال 89 روزه اعتراضی خود را آغاز کرده که به صورت مستمر ادامه داشته است.

این زندانی سیاسی در ملاقات حضوری که روز گذشته با همسر و فرزندش پس از ماه ها محرومیت از این حق طبیعی داشته تاکید کرده است که رهبری مایل به آزادی زندانیان سیاسی نیست و در این زمینه از آقای روحانی و کابینه اش کاری برنمی آید و خانواده ها باید صبوری کنند تا زمان حکم های به سر آید و عزیزانشان رها شوند. وی هم چنین با توجه به شرایط بسیار خطرناکی که کشور و مردم براثر تحریم های شدید در آن به سر می برند حمایت از کمپین ضد تحریم را یک وظیفه ملی دانسته و بر آن تأکید داشته است.