>> امروز

06:37:37 - 92/5/16
Print This Page
آخرین قانون گریزی های دولت دهم: انتصاب یک مقام کارگری به نمایندگی دولت در هیئت امنای تامین اجتماعی

امروز: همزمان با برگزاری مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری دولت یازدهم، وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی دولت دهم حکم انتصاب یکی از اعضای هیات امنای سازمان تامین اجتماعی را صادر کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، با حکم اسدالـله عباسی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «ناصر برهانی» از مسئولان ارشد تشکلهای رسمی کارگری کشور به عنوان یکی از شش عضو دولتی هیات امنای سازمان تامین اجتماعی منصوب شده است.
بر اساس این گزارش، عضو جدید هیات امنای سازمان تامین اجتماعی که در جدال مجلس و ریاست جمهوری در موضوع ریاست سازمان تامین اجتماعی در حلقه حامیان سعید مرتضوی، مدیرعامل این سازمان قرار داشت، در سالهای اخیر در هیات مدیره تشکلهای رسمی کارگری چون کانون‌ هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان تهران و کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور سابقه فعالیت داشته است.

همچنین عضویت در هیات مدیره یکی از موسسات اقتصادی شرکت سرمایه گزاری سازمان تامین اجتماعی (شستا)، حضور در تشکل‌های سیاسی چون جبهه متحد کارگران ایران اسلامی و تقدیر شدن به عنوان یکی از ۶۰ چهره ماندگار تامین اجتماعی از دیگر سوابق فرهنگی، اقتصادی و سیاسی این نمایند تازه منصوب شده دولت در هیات امنای سازمان تامین اجتماعی است.

این «چهره ماندگار تامین اجتماعی» روز شنبه در گفتگویی با یکی از رسانه‌های جریان اصولگرا، ضمن دفاع از عملکرد سعید مرتضوی مدعی بازپرداخت تمامی ۳۵ هزار میلیارد تومان بدهی سازمان تامین اجتماعی از سوی دولت شده است.

انتصاب عضو دولتی جدید تامین اجتماعی آن هم از میان مقامات مدعی فعالیت صنفی کارگری در حالی در کارنامه وزیر کار دولت دهم ثبت شده است که بسیاری از فعالان و کارشناسان مسائل کارگری درسالهای اخیر بار‌ها اعتراض خود را به غیر قانونی بودن حضور هیات امنا در سازمان تامین اجتاعی اعلام کرده‌اند. فعالان کارگری در تلاش برای احیاء شورای عالی تامین اجتماعی هستند.