>> امروز

09:17:14 - 92/5/10
Print This Page
اعضای کمیسیون امنیت مجلس به زندان رجایی شهر می روند

امروز: رییس کمیسیون امنیت مجلس از برنامه این کمیته برای بازدید از زندان رجایی شهر و مرزهای شرقی کشور، پس از ماه مبارک رمضان خبر داد.

به گزارش کلمه، سال گذشته پیش از بازدید نمایندگان مجلس از اوین، مسئولان زندان در روز بازدید برنامه غذایی هفتگی خود را تغییر دادند و ناهار این روز را با کیفیتی خوب و متفاوت تهیه کردند. این بازدید پس از آن صورت گرفت که قوه قضاییه با بازدید احمدی نژاد از زندان اوین مخالفت کرد.

در بازدید نمایندگان از بند ۳۵۰ زندان اوین، محسن میردامادی، عبدالله مومنی و سعید مدنی به تفصیل و تعداد دیگری از زندانیان سیاسی و امنیتی نیز به طرح برخی از مسایل و مشکلات خود و به خصوص تشریح شکنجه های سختی که بر آنها اعمال شده بود پرداختند.

هر چند پس از این بازدید تغییری در وضعیت زندانیان اوین مشاهده نشد، اما نمایندگان باز می خواهند برای بازدید از زندان های رجایی شهر و قزلحضار اقدام کنند. در حال حاضر تعدادی از زندانیان جنبش سبز در زندان رجایی شهر دوران بازداشت خود را می گذرانند.

به گزارش خانه ملت، محمد رضا محسنی ثانی گفت: کمیته امنیت کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بر مبنای وظایف تعریف شده، موظف است به تمام مسائلی که در حوزه امنیت قرار می گیرد، رسیدگی کند و سرکشی به زندانها و مرزهای کشور از جمله آن است.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی افزود: بازدید از زندان رجایی شهر و نیز مرزهای شرقی کشور در محدوده استان خراسان در برنامه آتی کمیته امنیت کمیسیون امنیت ملی مجلس قرار دارد و پس از ماه رمضان، زمان بندی آنها انجام می شود.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس با اشاره به بازدید کمیته امنیت از مناطق مرزی کشور در استان سیستان و بلوچستان به صورت زمینی، دریایی و هوایی، بیان کرد: اولویتی نیز برای بازدید از مرزهای غربی در کردستان و آذربایجان های شرقی و غربی وجود دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس برخی از مسائل در مرزهای مختلف کشور را مشابه یکدیگر دانست و گفت: بازدیدهای کمیته امنیت به منظور پیش بینی و پیشگیری از وقوع چنین مسائلی انجام می شود تا راهکارهای صحیح، به موقع اتخاذ شود و شاهد هیچگونه تنش و رخدادی در این مناطق نباشیم.