>> امروز

09:52:20 - 92/5/7
Print This Page
محتشمی‌پور: تا من زنده هستم دارالزهرا بسته نخواهد شد/اگر دستور دارید من را بازداشت کنید

امروز: سایت آینده خبر داده است تنها یک روز بعد از صحبت های سردار احمدی مقدم در شبکه سوم سیما که از عملکرد پلیس در حوادث مختلف سخن گفت، شب گذشته شماری از نیروهای پلیس و گارد ویژه با پشتیبانی لباس شخصی ها مانع برگزاری مراسم احیای شبهای قدر در حسینیه دارالزهرا(س) شدند.

به گزارش این سایت خبری ، مشخص نیست این گونه اقدامات خودسری های یک گروه کوچک حاضر در ناجاست یا آن که اقدامی حساب شده برای ملتهب کردن کشور در آستانه تنفیذ رئیس جمهور منتخب می باشد، اما به هرحال به نظر می رسد برخی که از نتایج رای مردم ناراحتند، با تلاشهای مذبوحانه خود در صددند این گونه القا کنند که هیچ چیزی عوض نشده است و از همین رو در مجلس تهدید به پرتاب تخم و مرغ و گوجه به مهمانان خارجی کرده و در خیابانهای تهران مانع قرآن سر گرفتن مردم می شوند.

این کج سلیقگی های خنده دار در حالی است که سخنران این برنامه، حجت الاسلام خسروی، معاون موسسه نشر آثار آیت الله خمینی و یک چهره غیرسیاسی و غیر معروف است.

به گزارش سایت ملی‌مذهبی، در این حال دکتر جاوید قربان اوغلی که برای شرکت در مراسم احیای شب نوزدهم در این محل حضور یافته بود، مشاهدات خود را این گونه روایت کرده است:

یا معین من لا معین له
شب گذشته هر کس برای مراسم احیاء شب نوزدهم ماه رمضان به "دارالزهرا" رفته بود با ممانعت انبوه نیروهای پلیس و گارد ویژه روبرو شد که کلیه راههای منتهی به آنجا را مسدود کرده و از مردم می خواستند که برگردند. پس از حوادث محرم ۸۸ و حمله نیروهای لباس شخصی مسلح به انواع سلاح سرد به عزاداران حسینی ، سید محتشمی پس از گزارش وقایع به مسوولین عالی رتبه نظام ، فعالیتهای دارالزهرا را به حالت تعلیق در آورده بود.
بیش از دو دهه است که "دارالزهرا"ی سید علی اکبر محتشمی پور پایگاهی برای خالص ترین نیروهای انقلاب برای برگزاری مراسم مذهبی است. مرحوم سید احمد خمینی تا زمانی که در قید حیات بود، التزام داشت که حداقل در یکی از شب های فاطمیه به دارالزهرا بیاید. سید محتشمی از نزدیکترین یاران رهبر فقید انقلاب و از معتمدین خاص ایشان بود. سید محمود دعایی و سید اکبر محتشمی با حکم امام به سفارت عراق و سوریه منصوب شدند. محتشمی پور جانباز انقلاب و آرمانهای متعالی آن است و دست قطع شده او، گواهی بر استقامت و پایداری او در راه آرمانهای انقلاب است.
چگونه می توان به این پارادوکس پاسخ گفت که کوچکترین حادثه در کشورهای دیگر در صدر اخبار رسانه ملی قرار گیرد و ائمه جمعه در خطبه های خود به اعتراض سخن بگویند و در همان زمان در کشوری که افتخارش در پیروی از زهرای مرضیه(س) است، از ورود مردم به دارالزهرا ممانعت شود.
پس از تحقق حماسه سیاسی و مشارکت گسترده مردم در انتخابات ماه گذشته، همه بر این گمان بودند کشور دوران حاکمیت امنیتی را پشت سر گذاشته و فضای سیاسی کشور به سوی آرامش پیش می رود. ولی ظاهرا تغییر در کشور هنوز به بخش هایی از نظام نرسیده و یا آنان نمی خواهند آن را بپذیرند.
شب گذشته نیروهای انتظامی ابتدا خواستند درب ورودی دارالزهرا را ببندند، ولی سید محتشمی در مقابل آنان سینه سپر کرد و گفت که تا من زنده ام و اینجا هستم، این درب بسته نخواهد شد و اگر شما دستور دارید، می توانید مرا بازداشت کرده و با خود ببرید.
آنان نیز که اوضاع را چنین دیدند با دستور مقامات مافوق راه های منتهی به دارالزهرا را بستند تا مراسم احیاء و شب ضربت خوردن شهید عدالت، در غربتی به مظلومیت آن امام همام با حضور اندکی در دارالزهرا برگزار شود.
زمانی که با مشقت با عبور از چندین مانع به داخل دارالزهرا رسیدم، این بند از دعای جوشن کبیر در حال قرائت بود:
یا حرز من لا حرز له ، یا غیاث من لا غیاث له ،یا فخر من لا فخر له ، یا عز من لا عز له، یا معین من لا معین له، یا امان من لا امان له

جاوید قربان اوغلی
نوزدهم ماه مبارک رمضان