>> امروز

06:18:41 - 92/5/2
Print This Page
تظاهرات مردم مهدیشهر در اعتراض به مصوبه دولت

امروز: جمع زیادی از مردم مهدی شهر با برپایی تظاهرات آرام و مسالمت‌آمیز، اعتراض خود را به مصوبه تجزیه شهرستان مهدیشهر وجدایی شهمیرزاد از آن را اعلام کردند.

تظاهرکنندگان که پیشاپیش آنان امام جمعه موقت مهدیشهر، روحانیون، اعضای شورای اسلامی دوره سوم، منتخبین شورای اسلامی دوره چهارم و معتمدین شهر حضور داشتند، با سر دادن ندای‌الله اکبر و شعار "ما ذوالفقار حیدریم ـ فداییان رهبریم"، "تجزیه شهرستان محال است محال است"، "ما مردم مهدیشهر، مطیع امر رهبر" خواستار لغو مصوبه تجزیه شهرستان مهدیشهر شدند.

آنطور که روزنامه جمهوری اسلامی گزارش داده است راهپیمایان پس از عبور از کوچه‌ها و خیابان‌های شهر، در میدان شهدای مهدیشهر گرد آمده و اعلام کردند تا لغو این مصوبه به اعتراضات خود ادامه داده و تحت هیچ شرایطی کوتاه نخواهند آمد.

معترضان خواستار لغو مصوبه دولت مبنی بر تجزیه شهرستان مهدیشهر (شهرستانی که در سال ۸۷ از بخش بشهرستان ارتقاء یافته) با جدایی بخش شهمیرزاد ازتوابع این شهر شدند. هیئت دولت در آخرین سفر استانی خود به سمنان در سال جاری در مصوبه‌ای ارتقای بخش شهمیرزاد که تنها بخش تابع شهرستان مهدیشهر است به شهرستان را تصویب کرد که با اعتراض مردم مهدیشهر مواجه شد و به همین دلیل دولت تاکنون اجرای این مصوبه را مسکوت گذاشته بود.

چاپ خبر قریب‌الوقوع بودن تجزیه مهدیشهر و شهرستان شدن بخش‌های شهمیرزاد و بسطام به نقل از استاندار سمنان در یک نشریه محلی استان بار دیگر اعتراض مردم مهدیشهر را برانگیخته است.