>> امروز

07:49:15 - 92/4/26
Print This Page
حسین کاشفی: هاشمی شناسنامه انقلاب است و باید به نماز جمعه بازگردد

امروز: عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت تاکید کرد: اگر مردم را از تفکرات هاشمی که شناسنامه انقلاب است محروم کنیم باید پاسخگوی تاریخ و آینده‌گان باشیم.

حسین کاشفی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در خصوص بازگشت آیت الله هاشمی به تریبون نماز جمعه عنوان کرد: هاشمی شناسنامه انقلاب است و باید از تجربه او چه در مدیریت و چه در مباحث اخلاقی همواره استفاده کرد.

وی ادامه داد: آیت الله هاشمی فردی است که در مسائل زیادی در کشور صاحب نظر است و اگر مردم را از تفکرات چنین فردی محروم کنیم باید پاسخگوی تاریخ و آینده‌گان باشیم.

این عضو جبهه مشارکت همچنین با اشاره به نقش هاشمی در انتخابات عنوان کرد: موج عظیمی که هاشمی در انتخابات ایجاد کرد هم اکنون به اقبال گسترده مردم به او تبدیل شده است و باید ادامه داشته باشد.

وی گفت: یکی از مواردی که آیت الله هاشمی می‌تواند با مردم به صورت مستقیم صحبت کند خطبه‌های نماز جمعه است.

کاشفی حضور هاشمی در خطبه‌های نماز جمعه را به نفع جامعه و آینده کشور ارزیابی کرد و گفت: با حضور هاشمی در خطبه‌های نماز جمعه نباید واهمه‌ای از اقدامات افراطیون داشت چرا که آنها باید توسط مسئولان امر کنترل شوند. در غیر این صورت این نشان دهنده ضعف ماست که نتوانسته‌ایم عده قلیلی از افراطیون را کنترل و مهار کنیم.

رئیس خانه احزاب با تاکید بر اینکه مردم در انتخابات نشان دادند رفتارها و حرکت‌های تندرو را نمی‌پسندند،گفت: اگر قرار باشد فردی بتواند به راحتی امنیت خطیب نماز جمعه را خدشه دار کند این بدان معناست که فردی که در جایگاه کنترل این امور قرار گرفته است ضعیف عمل کرده است. این افراد باید ارشاد شوند و اگر از جایی پشتیبانی می‌شوند باید با این کانون‌ها برخورد کرد چرا که این اقدامات افراطی تنها در مورد هاشمی صورت نگرفته است بلکه نسبت به نوه بنیانگذار انقلاب، رئیس مجلس در قم و ناطق نوری در ماه مبارک رمضان سال گذشته نیز این اقدامات رخ داد.

کاشفی افزود: اگر با حرکت‌های افراطی با عزم جدی برخورد شود این مسائل تکرار نخواهد شد، گفت: در صورتی که این اقدامات از سوی افراطیون ادامه پیدا کند قطعا این سوال برای اذهان عمومی ایجاد می‌شود که وقتی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام نمی تواند امنیت داشته باشدحقوق شهروندی در جامعه چه جایگاهی خواهد داشت؟