>> امروز

07:06:24 - 92/4/5
Print This Page
ابراز نگرانی عربستان از دخالت ایران و حزب الله در بحران سوریه

امروز: وزیر خارجه عربستان سعودی گفته است که مداخله نیروهای ویژه ایران و حزب الله لبنان در سوریه خطرناک است.

به گزارش بی بی سی، سعود الفیصل در یک کنفرانس خبری مشترک با جان کری وزیر خارجه آمریکا در جده گفت که کشورش در مقابل دخالت ایران ساکت نخواهد نشست.

وزیرخارجه عربستان سعودی خواستار تحریم ارسال اسلحه برای دولت سوریه شد اما گفت که باید به شورشیان کمک‌‌های تسلیحاتی بیشتری شود.

پیشتر اخضر ابراهیمی فرستاده ویژه سازمان ملل متحد به سوریه در باره کنفرانس صلح سوریه که قراراست ماه آینده در ژنو برگزار شود، ابراز شک و تردید کرد.

وزیر خارجه عربستان سعودی، یکی از متحدان اصلی آمریکا، می‌گوید که پیوستن نیروهای ایرانی و حزب الله لبنان به نیروهای نظامی دولت سوریه در جنگ با شورشیان تحولی برزگ در بحران سوریه است که نمی توان آن را نادیده گرفت.

سعود الفیصل هم چنین گفت که سوریه اکنون کشوری تحت اشغال است و این تحولی است که جامعه بین المللی باید درمقابل آن اقدامی سریع به عمل آورد و افزود: "سوریه با دو مسئله روبروست یکی کشتار جمعی بی سابقه و دیگری اشغال شدن از سوی نیروهای بیگانه."

در مقابل ولید معلم وزیر خارجه سوریه روز دوشنبه بیست و چهارم ژوئن (سوم تیر) دریک کنفرانس خبری تاکید کرد که نمایندگان دولت سوریه برای مشارکت و تشکیل دولت وحدت ملی به ژنو می‌روند.