>> امروز

09:42:23 - 92/3/28
Print This Page

با آزادی رهبران جنبش سبز آقای خامنه ای سود میبرد

 امیرارجمند: هیچ دلیلی برای ادامه حصر موسوی، کروبی و رهنورد وجود ندارد

امروز: مشاور ارشد میرحسین موسوی می‌گوید با پیروزی حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری، پرسش اصلی این است که چرا آقایان موسوی و کروبی و خانم رهنورد همچنان در حصر هستند؟ او می‌گوید هیچ دلیلی برای ادامه این حصر نمی‌بیند.

به گزارش خبرگزاری آلمان، اردشیر امیرارجمند مشاور موسوی در پاریس در گفت و گوی با این خبرگزاری می‌گوید هیچ دلیلی برای ادامه حصر این سه تن نمی‌بیند. او معتقد است ادامه حصر این سه تن نه تنها سودی برای کسی ندارد بلکه مشخصا برای آقای روحانی، احمدی‌نژاد و آیت‌الله خامنه‌ای مضر است.

آقای امیرارجمند می‌گوید: «آقای روحانی وقتی که بخواهند کارشان را آغاز کنند، حتماً باید با آرامش بیشتری باشد و این مسئله‌ای است که می‌تواند موجب التهاب در کار ایشان شود. آقای احمدی‌نژاد به‌هرحال دارند صحنه را ترک می‌کنند، علی‌رغم تمام تخلفاتی که انجام داده‌اند، همه‌ دلخوری‌هایی که مردم از ایشان دارند، حداقل باید تلاش کنند که در روزهای آخر قدری این چهره را ترمیم کنند. و قبل از هر کسی شکستن حصر برای آقای خامنه‌ای سود دارد که با آزاد کردن این سه نفر قدم اولی را که برداشته‌اند، ادامه دهند. در شرایط حاضر به صلاح امنیت ملی‌، به صلاح همبستگی ملی ‌و به صلاح چهره‌ بین‌المللی کشور است که هرچه زودتر این رفع حصر صورت گیرد».

مشاور میرحسین موسوی تاکید می‌کند که رای مردم به حسن روحانی یک "نه" بزرگ به سیاست‌های تا کنونی حکومت بوده است و یکی از این سیاست‌ها نیز امنیتی کردن چهره کشور بود. وی نتیجه می‌گیرد که اگر قرار به تغییر باشد این چهره امنیتی نیز باید تغییر کند و یکی از نشانه‌های آن نیز رفع حصر از سران جنبش سبز خواهد بود.

اردشیر امیرارجمند تاکید می‌کند که برای رفع حصر این سه تن، آقای روحانی به تنهایی نمی‌تواند تعیین‌کننده باشد بلکه او یکی از عناصر تعیین ‌کننده است که می‌تواند درباره این موضوع لابی کرده و قدم پیش بگذارد.

آقای امیرارجمند می‌گوید: «اگر قرار باشد عقلانیت بر سیاست کشور حاکم باشد و روندها و روش‌ها تغییر پیدا کند، اولین چیزی که باید تغییر کند این است».