>> امروز

12:48:57 - 92/3/26
Print This Page
پیام های تبریک احزاب و نهادهای حکومتی به حسن روحانی

امروز: در پی پیروزی حسن روحانی در انتخابات ریاست‌جمهوری افراد، احزاب و گروه‌های سیاسی و مدنی با پیام‌های تبریک انتخاب او را به سمت ریاست جمهور تبریک گفتند.

جامعه مدرسین

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با صدور بیانیه‌ای ضمن تقدیر از حضور مردم در انتخابات، انتخاب حسن روحانی را تبریک گفت و نوشت: با تبریک به رئیس‌جمهور منتخب جناب حجت‌الاسلام والمسلمین آقای دکتر حسن روحانی، عضو محترم مجلس خبرگان رهبری و جامعه روحانیت مبارز تهران، انتظار می‌رود با استفاده از نیروهای ارزشی، ولائی و متدین، متخصص و کار آمد تمام تلاش خود را برای حفظ ارزشهای دینی و نشر معارف اهل‌البیت(علیهم السلام)، آبادانی کشور و رفع مشکلات اقتصادی انجام داده و توجه ویژه‌ای در جهت احقاق حقوق ملت شریف ایران در عرصه‌های جهانی بویژه در دستیابی به انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای مصروف سازد و قانون‌مداری را سرلوحه کار خویش قرار دهد.

حزب مردم‌سالاری

حزب مردم‌سالاری با صدور اطلاعیه‌ای ضمن تشکر از حضور مردم در انتخابات، انتخاب حسن روحانی را پیروزی مردم اعتدال‌گرا و اصلاح‌طلب ایران دانست و از رئیس‌جمهور منتخب خواست با انجام وعده‌های خویش یک لحظه از مسیر سعادت و پیشرفت ایران و تحقق مطالبات مردم سرافراز ایران غفلت نورزد.

جامعه روزنامه‌نگاران جوان ایران

جامعه روزنامه‌نگاران جوان ایران پیروزی حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری را تبریک گفت و در پیام خود نوشت: بدون تردید خلق حماسه دیروز بیانگر علاقه‌مندی به راه و روشی است که عزت و افتخار ایران را می‌پسندد و بازگشت به آغوش جامعه جهانی را راهکاری مناسب می‌داند.

همچنین در این پیام تاکید شده است: بدون شک موفقیت در این عرصه با حضور تمامی سلایق علاوه بر توانمندی‌ها و سوابق ارزشمند ولی بدیل شما مدیون و مرهون تلاش‌های بی‌شائبه آحاد جامعه به ویژه جوانان آگاه و مصممی است که در خلق حماسه 24 خرداد نقشی مهم و تعیین کننده داشتند و امروز بر شماست که در پاسداری و صیانت از آرای آنان و خدمت صادقانه برای تحقق و پیشبرد اهداف و برنامه‌های دولت تدبیر و امید نهایت تلاش خود را به کار ببندید که امروز نگاه امید همه جوان به دستان توانمند شماست که دولت راستگویان و درستکاران را تشکیل دهید.

سپاه پاسدارن

سپاه پاسداران نیز در بیانیه‌ای آمادگی "همه جانبه" خود را برای تعامل و همکاری با دولت آینده در چارچوب مأموریت‌ها و وظایف قانونی محوله اعلام کرد.

در این بیانیه آمده است: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تبریک این پیروزی بزرگ و تاریخ ساز به رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه ای عزیز، ملت شریف ایران و رئیس جمهور محترم و منتخب مردم جناب حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی، آمادگی همه جانبه خود را برای تعامل و همکاری با دولت آینده در چارچوب مأموریت‌ها و وظایف قانونی محوله اعلام می‌دارد.


نیروی انتظامی

نیروی انتظامی در اطلاعیه‌ای ضمن تبریک به روحانی، برای همکاری با دولت منتخب اعلام‌ آمادگی کرد.

در اطلاعیه‌ی ناجا آمده است: نیروی انتظامی انتخاب حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی به ریاست جمهوری اسلامی ایران را به مقام معظم رهبری، ایشان و تمامی ملت ایران تبریک و تهنیت عرض کرده و اعلام می‌دارد؛ حافظان فداکار نظم و امنیت و آرامش با رییس‌جمهور محترم و دولت منتخب در چارچوب وظایف قانونی خود کمال همکاری را خواهند داشت.

وزیر ارشاد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی پیامی، ضمن تبریک به رییس‌جمهور منتخب ملت، از رسانه‌ها تشکر کرد.

در ادامه پیام آمده است: این جانب ضمن تبریک به رییس‌جمهور منتخب ملت، حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین جناب آقای دکتر حسن روحانی، امید دارم نظام جمهوری اسلامی با قدرت و توان تازه‌ای که از رهگذر خلق این حماسه عظیم به دست آورده، نفوذ معنوی خویش را همچنان در میان ملت‌های جهان بگسترد. در این حماسه سیاسی، رسانه‌های کشور اعم از رسانه ملی، مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری اینترنتی سهم و تاثیری بسزا داشتند.