>> امروز

12:45:03 - 92/3/26
Print This Page
پیام تبریک خانواده کروبی: مردم سرنوشت کشور را به سوی اعتدال هدایت کردند

امروز: فاطمه کروبی نماینده پیشین مجلس و همسر مهدی کروبی و فرزندان آقای کروبی در پیامی خطاب به ملت ایران و دکتر حسن روحانی، پیروزی وی را در انتخابات یازدهم ریاست جمهوری تبریک گفتند.

به گزارش سحام‌نیوز، در پیام خانواده کروبی، ضمن یادآوری حادثه تلخ ۲۵ بهمن ۸۹ و آغاز حصر رهبران جنبش، به ۲۵ خرداد ماه ۸۸ و نیز روز گذشته اشاره شده و از حرکت دموکراتیک مردم برای رسیدن به خواست های خود تقدیر شده است.

اکنون بیش از ۸۵۰ روز از حبس خانگی رهبران جنبش اعتراضی مردم ایران سپری شده است. انتخابات ریاست جمهوری یازدهم در حالی برگزار شد که هنوز دو کاندیدای پیشین انتخابات در حبس و حصر خانگی بوده و بسیاری از روزنامه نگاران، فعالین سیاسی و نیز دانشجویان، در حال سپری کردن دوران حبس خود هستند.

متن کامل این نامه بدین شرح است:

برای ما اگرچه بیست و پنجم، یادآور شروع بدعتی تلخ و ناگوار است، لیکن تجلی بخش خواست و حماسه و بیعت مردم آزادی خواهی است که طی ۴ سال گذشته، تلخکامی بسیاری را به جان خرید، اما آرام ننشست.

آزادی خواهانی که تلاش کردند یاد و نام زندانیان سیاسی و دیگر قربانیان آن حوادث فراموش نشود و در نهایت، حرکت دموکراتیک و مسالمت آمیزشان در پای صندوق ها، توانست سرنوشت کشور را به سمت اعتدال هدایت نماید.

از این روی، این پیروزی را به ملت ایران، رنج دیدگان سال های اخیر و نیز دکتر حسن روحانی تبریک می گوییم و برای ایشان از پروردگار متعال، توفیق روز افزون در خدمت به مردم را خواستاریم.
همسر و فرزندان مهدی کروبی
۲۶ خردادماه ۱۳۹۲


محمدتقی کروبی: این رای نه بزرگی بود به سیاست های غلط داخلی و بین المللی

محمدتقی کروبی نیز در پیامی دیگر، ضمن تقدیر از حضور مردم، این پیروزی را به ملت، زندانیان سیاسی و حسن روحانی تبریک گفت.

در این پیام، فرزند مهدی کروبی، ضمن گفتن "نه" مردم به سیاست های غلط داخلی و بین المللی؛ این پیروزی را مرهون خون های ریخته شده در ۴ سال پیش و زندانی شدن نخبگان و اندیشمندان کشور دانست.

دکتر محمدتفی کروبی در بخشی از این نامه می نویسد: خرداد ماه نشان داده اگر میزان رای ملت باشد و حاکمان مشروعیت خود را از مردم بدانند، آنگاه ملت حماسه می آفریند و دولت برآمده از مردم با قدرت مردم می تواند در عرصه های بین المللی از منافع ملی دفاع کتد.

متن کامل این نامه بدین شرح زیر است:

به رسمیت شناختن پبروزی برزگ مردم ایران که یکبار دیگر در پای صندوق رای نه بزرگی به سیاست های غلط داخلی و بین المللی، توام با نفرت و خشونت گفتند را به ملت فهیم، زندانیان سیاسی و دکتر روحانی تبریک می گویم. در نظام های دموکراتیک مردم سیاستمداران و سیاست های حاکم را در پای صندق رای با رای خود مجازات می کنند، مردم ایران هم با همین رویکرد ۴ سال پیش حماسه ایی کم نظیر آفریدند که متاسفانه تحمل نشد و ملک و مملکت را در بحرانی عمیق فرو برد.

بدون شک پیروزی امروز مرهون خون هایی است که ۴ سال پیش سنگ فرش خیابان ها را رنگین کرد و زندان ها را مملو از نخبگان و اندیشمندان. خرداد ماه نشان داده اگر میزان رای ملت باشد و حاکمان مشروعیت خود را از مردم بدانند، آنگاه ملت حماسه می آفریند و دولت برآمده از مردم با قدرت مردم می تواند در عرصه های بین المللی از منافع ملی دفاع کتد. لازم است از حاکمیت که بعد از ۸ سال اینبار به رای مردم احترام گذاشت تقدیر کرد و امیدوار باشیم به تغییر نگرش در سیستم حاکم.