>> امروز

09:02:29 - 92/3/14
Print This Page
احمدی نژاد از برنامه سخنرانی مراسم سالگرد آیت الله خمینی کنار گذاشته شد

امروز: "شبکه ایران" از منابع خبری نزدیک به دولت ایران اعلام کرده است که نام محمود احمدی نژاد، رییس جمهور ایران برای اولین بار در طول بیست و سه سال گذشته از فهرست سخنرانان مراسم سالگرد درگذشت آیت الله خمینی حذف شده است.
بر اساس خبر شبکه ایران، ستاد برگزاری مراسم سالگرد درگذشت آیت الله روح‌الله خمینی برای امسال برنامه‌ای برای سخنرانی محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور ایران تدارک ندیده است.
مراسم سالگرد درگذشت آیت الله خمینی توسط ستادی با همین نام و زیر نظر نوه بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران برگزار می شود که در آن نمایندگان نهادهای امنیتی و نظامی از جمله سپاه پاسداران نیز حضور دارند.

به گزارش جرس، این ستاد در طول 23 سال گذشته هشت بار از اکبر هاشمی رفسنجانی و هشت بار از سید محمد خاتمی به عنوان رییس جمهور وقت برای سخنرانی در این مراسم دعوت کرده بود. مراسمی که سخنران اصلی آن همواره رهبری بوده است.

اما امسال با انجام نشدن سخنرانی محمود احمدی نژاد، این سنت برای اولین مرتبه شکسته می شود به این ترتیب احمدی نژاد هفت سخنرانی را در کارنامه خود ثبت می کند.
با این حال شبکه ایران اعلام کرده که نتوانسته است دلیل حذف سخنرانی محمود احمدی نژاد را متوجه شود.

همین شبکه در خبر دیگری به نقل از برخی سایت ها که از آنها به عنوان "سایت های وابسته به جریان خاص امنیتی" نام برده، نوشته است که آنان مدعی شده اند که حامیان دولت قصد دارند تا در مراسم سالگرد آیت الله خمینی ایجاد درگیری و حاشیه کنند.
سخنرانی محمود احمدی نژاد در مراسم سالگرد درگذشت آیت الله خمینی در دو سال گذشته با حاشیه هایی همراه بوده است به گونه ای که معترضان با سر دادن شعارهایی، در سخنرانی احمدی نژاد اختلال ایجاد کردند.

سایت فاطرنیوز که از جریان حاکم بر ایران حمایت می کند و حامیان دولت از این سایت به عنوان سایت پوششی نزدیک به چند خبرگزاری وابسته به یک نهاد امنیتی یاد می کنند در خبری نوشت: "پس از عدم احراز صلاحیت کاندیدای اصلی حلقه انحراف و شکست پروژه برای انتخابات ریاست‌جمهوری، برخی اخبار از تلاش این حلقه برای ایجاد درگیری و حاشیه در مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام(ره) حکایت دارد."

بنابراین حذف نام محمود احمدی نژاد به عنوان رییس جمهور ایران از فهرست نام سخنرانان مراسم سالگرد آیت الله خمینی که برای اولین مرتبه صورت گرفته است را می توان به عنوان کاهش نفوذ او ارزیابی کرد.