>> امروز

13:19:21 - 92/3/10
Print This Page
حاشیه و متن های ۱۵ روز مانده تا انتخابات؛ وعدۀ "نهضت ازدواج آسان" و "مدیریت گلوله برفی"

امروز: دفاع حسن روحانی از "تعلیق تاکتیکی" غنی سازی اورانیوم، اظهارات محسن رضایی پیرامون ریشه های ساختار دولت پادگانی و ارجاع آن به دوران رضاشاه، ادعای راه اندازی "نهضت ازدواج آسان" توسط حداد عادل، و حمایت جبهه موسوم به پیروان خط امام و رهبری از علی اکبر ولایتی، عمده حاشیه های اخبار انتخاباتی روز پنجشنبه نهم خرداد ماه، پانزده روز مانده به انتخابات ریاست جمهوری بود.

تعلیق تاکتیکی و با نظر رهبری بود
حسن روحانی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در حاشیه همایش طرفداران خود گفت: آن زمان رهبری حرکت تعلیق را عقب نشینی می دانست ولی فرمود که عقب نشینی تاکتیکی است و اگر کسی این را نمی کرد خیانت کرده بود.

به گزارش مهر، این نامزد انتخاباتی گفت: رهبری اقدامات هسته ای را زیر سوال نبرده. این دروغ محض است. ایشان در یزد گفت اعلام می کنم برنامه تعلیق صورت گرفته دیرتر شکسته نشود. پس تمام کارها زیر نظر ایشان بوده است. ولی اگر بر طبق توافقنامه انجام می شد شکسته شدن تعلیق به دولت بعدی موکول می شد ولی رهبری فرمود بدون توافق تعلیق را بشکنید که این کار را من انجام دادم و به دستور من تعلیق شکسته شد، فرمان آن را هم رهبری دادند.

ستاد روحانی: صداو سیما سانسور می‌كند
ستاد انتخاباتی حسن روحانی همچنین نسبت به آنچه «جعل خبر، تحریف و سانسور و سو‌گیری غیرمنصفانه در بخش‌های خبری مختلف رادیو - تلویزیون» خواند، انتقاد کرد.

به گزارش فارس، ستاد انتخاباتی حسن روحانی نامزد با صدور اطلاعیه‌ای نسبت به رویکرد صدا و سیما در قبال این کاندیدای اصلاح‌طلب، انتقاد کرد.

ساختار دولت پادگانی و محصول رضاشاه است/ مدیریت گلوله برفی
محسن رضایی، دیگر کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در برنامه گفتگوی ویژه خبری گفت: در کشور ما پیشرفت های عظیمی صورت گرفته و ایران تبدیل به قدرت بزرگ منطقه شده است. بسیاری از کشورها از جمله عراق، سوریه، فلسطین و لبنان به ما تکیه می‌کنند اما در تهیه گوشت، مرغ، و کره مانده ایم.
رضایی افزود: ساختار دولت را عوض می کنم چرا که دولت فعلی یک دولت پادگانی است که رضاشاه در ایران درست کرده و تمام اختیارات را به اینجا آورده است.

فرمانده اسبق سپاه اظهار کرد: سبک مدیریتی من، «گلوله‌های برفی» است که طی آن آدم‌های ناشناخته را پیدا می‌کنم که این آدم‌ها از بالای قله‌های جمعیتی مردم مثل استان‌ها و اقوام سرازیر می‌شوند و در نهایت به فقر و گرانی می‌خورند و آن را پودر می‌کنند و برمی‌دارند.

نهضت ازدواج آسان راه می اندازم
غلامعلی حداد عادل نامزد انتخابات ریاست جمهوری نیز، از تدوین طرحی موسوم به نهضت ازدواج آسان در صورت موفقیتش خبر داد.

غلامعلی حداد عادل مدعی شد: من اگر موفق به تشکیل دولت شوم، از همان ابتدا برای ایجاد نهضت ازدواج آسان برنامه ریزی می کنم. متاسفانه الان طوری شده که ازدواج سخت شده است، در واقع حلال سخت و حرام آسان شده است. ما باید کار را برعکس کنیم. متاسفانه ازدواج و مسائل مربوط به زناشویی به صورت یک تابو درآمده است یعنی کمتر کسی جرات می کند وارد این عرصه شود. مسئله مفاسد ناشی از مجرد بودن، با بگیر و ببند حل نمی شود، راه حل من این است که کاری کنیم خانواده تشکیل شود و طلاق کم شود.

جبهه پیروان خط امام و رهبری حمایت رسمی خود را از ولایتی اعلام کرد
در گزارشی دیگر، جبهه پیروان خط امام و رهبری با صدور اطلاعیه‌ای حمایت رسمی خود را از کاندیداتوری ولایتی در انتخابات ریاست‌جمهوری اعلام کرد.