>> امروز

13:16:58 - 92/3/10
Print This Page
افزوده شدن یکی از مسوولان دفتر رهبر جمهوری اسلامی به فهرست تحریم‌های آمریکا

امروز: آمریکا روز پنج‌شنبه همزمان با تعلیق تحریم‌ فروش تجهیزات کامپیوتری و موبایل به ایرانیان از تحریم اصغر میرحجازی از مسوولان ارشد دفتر رهبر جمهوری اسلامی خبر داد.

به گزارش رادیو فردا، جن پساکی سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفته: آقای میرحجازی به دلیل نقش داشتن در سرکوب شهروندان ایرانی تحریم شده است.

او همچنین خبر داد که علاوه بر اصغر میرحجازی، نام حدود ۶۰ مقام دیگر جمهوری اسلامی به فهرست افراد تحت تحریم اضافه شده است.

خانم پساکی همچنین مقامات جمهوری اسلامی را به دلیل محدود کردن دسترسی شهروندان ایرانی به اینترنت و اطلاعات آزاد در آستانه انتخابات مورد انتقاد قرار داد.

انسداد دو میلیارد دلار دیگر
بی بی سی نیز گزارش می دهد که وزارت دارایی آمریکا از مسدود کردن حدود دو میلیارد دلار از دارایی های ایران در سال ۲۰۱۲ خبر داده است.

این وزارتخانه با ارسال گزارش سالانه دارایی های تروریستی به کنگره از توقیف دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار از دارایی های کشورهای حامی تروریسم یا سازمان های تروریستی در سال گذشته خبر داده است.

یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار از دارایی های مسدود شده مربوط به ایران است.

بر اساس گزارش منتشر شده، افزایش تحریم های ایران در سال گذشته باعث شده که رقم دارایی های مسدود شده این کشور در سال گذشته نسبت به سال ۲۰۱۱ میلادی، ۳۵۰۰ درصد افزایش یابد.

دارایی های مسدود شده ایران در سال ۲۰۱۱ میلادی، پنجاه و پنج میلیون و ۴۰۰ هزار دلار گزارش شده است.
کوبا، سودان و سوریه سه کشور دیگری هستند که دارایی هایشان در آمریکا در سال گذشته توقیف شده است.

رقم دارایی های مسدود شده این سه کشور به نسبت هشت میلیون، چهار میلیون و ۷۰۰ هزار و چهارصد هزار دلار عنوان شده است.

در مجموع ۱۲ هزار دلار از دارایی های سه گروه لشکر جنگوی، لشکر طیبه و جنبش راجه سلیمان نیز از جمله دارایی های مسدود شده است.