>> امروز

09:08:42 - 92/3/6
Print This Page
افزایش مجدد قیمت خودرو در بازار

امروز: ادامه روند کاهشی عرضه خودرو به بازار از سوی خودروسازان و عدم کاهش قیمت کارخانه‌ای این محصول به اندازه‌ای که مورد انتظار مشتریان بازار خودرو بود، موجب شد قیمت خودرو باز هم روند افزایشی به خود بگیرد.

به گزارش فارس، در پی توقف عرضه خودرو از سوی شرکت‌های خودروساز به اندازه نیاز بازار، تقاضاهایی که در عرض چند ماه گذشته بدون پاسخ مانده بود، کم‌کم در حال ورود به بازار است و همین مسئله، قیمت خودرو را در بازار با روندی افزایشی روبرو کرده است.

در این شرایط خودروسازان که قرار بود تولید و عرضه محصولاتشان را پس از تعیین قیمت‌های جدید افزایش دهند، همچنان از این کار طفره می‌روند و تنها به یک یا دو عرضه محدود اکتفا کرده‌اند.

در این وضعیت، قیمت برخی خودروهای پرتیراژ در بازار افزایش یافته که از آن جمله می‌توان به افزایش ۱٫۵ میلیون تومانی قیمت پژو ۴۰۵ و همچنین رشد ۵۰۰ هزار تومانی قیمت پژو پارس اشاره کرد.

در حال حاضر هر دستگاه پژو ۴۰۵ در بازار ۲۵٫۵ میلیون تومان معامله می‌شود که رشد ۱٫۵ میلیون تومانی را طی روزهای اخیر نشان می‌دهد.

همچنین قیمت پژو پارس با افزایش ۵۰۰ هزار تومانی نسبت به هفته گذشته به ۳۲٫۵ میلیون تومان رسیده است.

در مورد رانا نیز می‌توان به افزایش ۵۰۰ هزار تومانی قیمت این خودرو اشاره کرد که در حال حاضر ۳۱٫۵ میلیون تومان معامله می‌شود.

قیمت سمند ال‌ایکس نیز طی روزهای اخیر افزایش ۵۰۰ هزار تومانی را تجربه کرده و هم اکنون با قیمت ۲۴ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

در مورد پژو ۲۰۶ تیپ ۵ نیز می‌توان به افزایش ۵۰۰ هزار تومانی قیمت این خودرو و عرضه آن با قیمت ۳۸٫۵ میلیون تومان اشاره کرد.

در عین حال، قیمت مگان نیز رشد ۵۰۰ هزار تومانی را تجربه کرده و در حال حاضر ۸۱٫۵ میلیون تومان به خریداران عرضه می‌شود.

قیمت خودروهای خارجی نیز روندی افزایشی داشته به طوری که قیمت خودرو یاریس‌ هاچ‌بک با افزایش ۵ میلیون تومانی طی روزهای اخیر به ۸۵ میلیون تومان رسیده و در عین حال، قیمت اسپورتیج نیز با رشد ۳ میلیون تومانی به ۱۵۶ میلیون تومان رسیده است.