>> امروز

09:29:58 - 92/2/31
Print This Page
همسر حمید کرواسی: به دلیل انتخابات مرخصی به زندانیان سیاسی نمی دهند

امروز: حمید کرواسی، زندانی گمنامی است که تنها نام او را در پای بیانیه و شهادتنامه ها از درون زندان می بینیم. او در حالی دوران محکومیت خود را در سکوت خبری می گذراند که خانواده او با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند.

به گزارش جرس، این زندانی چهل و پنج ساله در دادگاه به سه سال حبس تعزیری محکوم شده است. وی که از نه ماه پیش در زندان بسر می برد با وجود بیماری اعضای خانواده نتوانسته است از زندان به مرخصی بیاید.

همسر وی می گوید: "بارها برای مرخصی، هم خود همسرم از داخل زندان و هم من از بیرون درخواست دادیم اما موافقت نمی کنند. به آقای خدا بخشی هم گفتم که باید عمل جراحی کنم و اجازه بدهید چند روزی بیاید بیرون و فرزندمان را نگه دارد اما گفت هیچ راهی ندارد."

خانم کرواسی خاطرنشان کرد: "ما ساکن همدان هستیم و بخاطر مشکلات کلیه که دارم نمی توانم برای پیگیری هر روز به دفتر دادستانی مراجعه کنم فرزندم که مریض شد دوباره با دفتر دادستانی تماس گرفتم اما اصلا تلفن را هم جواب ندادند. مادر حمید هم چند وقت پیش دو هفته بخاطر مشکل قلبی در بیمارستان بستری بود و واقعا مرخصی حمید به حل مشکلات خانواده کمک می کند اما نمی دانم چرا جواب نمی دهند. ما حتی در این مدت فقط یکبار ملاقات حضوری داشتیم. تماس تلفنی هم که نداریم و حمید خیلی نگران ماست."

وی ادامه می دهد: "الان هم به بعضی از خانواده ها گفته اند بخاطر انتخابات به هیچ زندانی سیاسی مرخصی نمی دهند. انشالله نتیجه انتخابات در بهبود این شرایط موثر باشد."