>> امروز

22:39:15 - 92/2/26
Print This Page
اعتصاب غذای خسرو کردپور پس از ۲۵ روز پایان یافت

امروز: مدیرمسئول مکریان پس از ۲۵ روز به اعتصاب غذای خود پایان داد.

به گزارش «ملی- مذهبی»، خسرو کردپور، روزنامه نگار و مدیر آژانس خبری مکریان روز سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ماه سال جاری در پی درخواست های مکرر خانواده، وکلا و دوستان، پس از ۲۵ روز به اعتصاب غذای خود پایان داد.

براساس همین خبر، این اقدام در پی آن صورت گرفته است که خسرو و مسعود کردپور پس از ۲ ماه تحمل بازداشت در انفرادی بازدشتگاه اطلاعات سپاه ارومیه هم اکنون به "بند" بازداشتگاه همان نهاد منتقل شده اند.

برادران کردپور قبل از آن حدود ۱۰ روز را در بازداشتگاه اداره اطلاعات شهر مهاباد سپری کردند و سپس در ۲۶ اسفندماه گذشته به ارومیه انتقال داده شدند.

طبق همین گزارش و به نقل از وکلای مدافع خسرو و مسعود کردپور، بازپرس ویژه پرونده کردپورها تمدید بازداشت این دو روزنامه نگار کرد را برای سومین بار به مدت ۲ماه دیگر تایید کرده است. وکلای مدافع برادران کردپور روز چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه ۹۲ اعتراض خود را نسبت به این اقدام غیرمنتظره دستگاه قضایی اعلام کرده اند.

نهادهای امنیتی و قضایی تاکنون به جمالی و مزین، وکلای خسرو و مسعود کردپور اجازه ملاقات با موکلانشان را نداده اند و براساس گفته هردو وکیل، تا این لحظه اطلاعی از اتهام یا اتهام های احتمالی برادران کردپور در دست نیست.

گفته می شود، برادران کردپور در این مدت و تاکنون بازجویی نشده اند و به نظر می رسد اراده مقام های مربوطه بر این است که این دو روزنامه نگار را تا بعد از انتخابات ریاست جمهوری همچنان در بازداشت نگه دارند تا فضای خبری و رسانه ای کردستان در سکوت باقی بماند.

خسرو کردپور ۱۷ اسفندماه سال گذشته در منزل شخصی خود توسط نیروهای اطلاعات مهاباد بازداشت شد. دو روز بعد مسعود کردپور که برای پیگیری وضعیت برادرش به اطلاعات مهاباد مراجعه کرده بود نیز بازداشت شد. در این مدت و تاکنون خانواده برادران کردپور تنها یکبار توانسته اند با آنان ملاقات کنند.