>> امروز

11:18:18 - 92/2/23
Print This Page
رد شدن درخواست اعاده دادرسی متهم ردیف دوم اختلاس بزرگ

امروز: رئیس اداره دفتر دیوان عالی کشور از رد درخواست اعاده دادرسی متهم ردیف دوم پرونده اختلاس بزرگ بانکی خبر داد.

به گزارش مهر، قاضی سعید عمرانی اظهار داشت: هشت تن از متهمان پرونده فساد بزرگ بانکی پس از تائید حکم مجازاتشان درخواست اعاده دادرسی دادند. پس از ثبت این درخواست در دیوان عالی کشور ، قضات رسیدگی به آن را آغاز کردند.

وی افزود: تاکنون درخواست اعاده دادرسی بهروز بهزادی از سوی قضات رد شده است و به زودی درخصوص درخواست دیگر محکومان این پرونده تصمیم گرفته خواهد شد.

این مقام مسوول در دیوان عالی کشور خاطر نشان کرد؛ چهار متهم ردیف اول پرونده که به اعدام محکوم شده و حکمشان در دیوان عالی کشور تائید شده است جزء افرادی هستند که اعاده دادرسی داده اند.

بهزاد بهزادی ۳۵ ساله معاون حقوقی و املاک شرکت توسعه سرمایه‌گذاری امیرمنصور آریا، عضو هیأت مدیره شرکت گروه ملی فولاد و وکیل دادگستری بود.

بهزادی نیز در مهمترین بخش های دفاعیات خود گفت : فکر می‌کردم در حال خدمت‌رسانی و کمک به نظام هستیم نه اینکه به آن ضرر بزنیم. تبحر خاصی در جعل امضا دارم و می‌توانم امضای تمامی افراد را به راحتی جعل کنم؛ و به راحتی برای شرکت امضاهای جعلی انجام داده و امضاهای افراد را جعل می‌کردم. حتی اگر امضای شما-قاضی سراج- را هم ببینم می‌توانم جعل کنم. خسروی سال ۸۴ شرکت آب معدنی داماش را داشت که این مجموعه‌‌ همان زمان، ۵ میلیارد تومان ارزش داشت. شرکت ۴۱۹ ملک داشت که چهارصد تای آن برای قبل از خصوصی سازی بود و نوزده ملک نیز بعد از خصوصی سازی در اختیار شرکت قرار گرفت.